УКРАЇНА

«Марш українського порядку» в Одесі (НАЖИВО)

2 травня, 2018 19:07
УКРАЇНА/«Марш українського порядку» в Одесі (НАЖИВО)
Зберегти
Вигляд
2 травня 2014 року в Одесі в ході масових заворушень загинули 48 людей і більше 200 було поранено. Більшість жертв трагедії загинули в Будинку профспілок. Слідство встановило, що масові заворушення в Одесі були організовані і навмисне сплановані.

У центрі Одеси біля парку імені Шевченка сотні людей вийшли на «Марш українського порядку», організаторами якого виступили представники націоналістичних організацій.

Громадське транслює наживо події в Одесі.

Учасники маршу вигукують гасла «Одеса — це Україна!» та несуть прапори України, організації «Правий сектор» та інших об'єднань. Колона рухається у супроводі поліції, на місці присутнє, зокрема, і керівництво правоохороних органів міста.

Місто охороняє 2,4 тисячі правоохоронців. Також до охорони порядку залучили спецпідрозділ «Альфа»

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Роковини подій 2 травня в Одесі: представництво ООН опублікувало ролик за участі родичів загиблих

Вироків у «справі 2 травня» в Одесі досі немає. Правоохоронці розслідують події в межах кількох кримінальних справ. Зокрема, щодо причин пожежі в Будинку профспілок на Куликовому полі та щодо бездіяльності рятувальників у перші її хвилини, обвинувачується екс-керівник МНС Одещини Володимир Боделан. У іншій справі фігурують екс-керівник міліції Одеської області Петро Луцюк та його заступник з громадської безпеки Дмитро Фучеджі. І Боделан, і Фучеджі втекли до Росії.

Найбільша ж справа розслідувалася щодо масових заворушень на Грецькій площі, обвинувачувалися 19 антимайданівців. У вересні 2017 року суд міста Чорноморськ виправдав усіх обвинувачених через те, що «слідство не зібрало достатніх доказів провини». 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Чотири роки одеській трагедії: без покарання та примирення.

Пов`язані новини