Близько 400 біженців у неділю, 24 травня, висадилися на берег міста Пальма, що на півдні італійського острова Сицилія. Їх туди доправив човен, який після того одразу зник.

Берегова охорона й ґвинтокрили, яких відправили на пошуки судна, не знайшли його, передає DW. Видання також відзначає, що це найбільша група біженців, які висадилися на Сицилію за останні кілька років.

Після того, як біженці потрапили на острів, вони почали зупиняти місцевих водіїв, аби ті відвезли їх до найближчого міста й дали води.

Місцева поліція, своєю чергою, спробувала їх затримати: за правилами карантину, будь-кому, хто потрапляє на територію Італії, потрібно пройти двотижневу обсервацію.

Як повідомляє DW із посиланням на статистику МВС Італії, з 1 січня по 22 травня 2020 року в країну прибуло близько 4500 мігрантів і біженців. У 2019 році за той же період цей показник складав 1380, а в 2018-му — 10 тисяч.

Нагадаємо, у квітні уряд Італії постановив, що порти країни не можуть вважатися безпечними через епідемію коронавірусу, а тому судна з мігрантами туди не пускатимуть.

Поділитись: