Уряд Італії постановив, що порти країни не можуть вважатися безпечними через епідемію коронавірусу SARS-CoV-2, а тому судна з мігрантами туди не пускатимуть.

Як передає Reuters, відповідне рішення ухвалили на засіданні італійського кабміну у вівторок, 7 квітня.

«На весь термін дії надзвичайної ситуації у сфері охорони здоров’я через поширення COVID-19 італійські порти вважаються такими, що не можуть забезпечити умов, які визначають їх як безпечні місця», — йдеться в рішенні.

Обмеження триватиме до 31 липня, але може бути продовжене.

Напередодні, зазначає інформагентство, судно німецької благодійної організації Sea-Eye підібрало близько 150 людей з берегів Лівії та рушило в бік Італії, але його не пустили.

Під час кризи біженців і мігрантів такі судна благодійних організацій часто патрулювали Середземне море, шукаючи людей, які внаслідок невдалої спроби потрапити до Європи опинялися у відкритому морі.

У січні й лютому 2020 року кількість мігрантів і біженців, що намагалися потрапити в Італію через Середземномор’я, знову почала зростати. Втім у березні, після початку коронавірусної кризи в Європі й передусім в Італії, цей показник різко впав, а судна благодійних організацій покинули море.

Остання статистика дає підстави вважати, що в Італії — найбільш постраждалій на сьогодні від коронавірусу державі — епідемія поступово йде на спад.

Загальна кількість підтверджених випадків інфікування SARS-CoV-2 в країні складає 135 586, а летальних випадків — 17 127. При цьому за добу до вечора 7 квітня кількість людей, що одужали, збільшилась до 24 392.

Станом на ранок 8 квітня у світі 1 мільйон 431 тисяча 706 людей інфіковані коронавірусом. 302 149 пацієнтів одужали, а 82 080 — померли.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

Поділитись: