Космічне агентство NASA вирішило офіційно припинити роботу космічного телескопа Kepler, який працював в космосі дев’ять років і виявив понад 2,6 тисячі планет за межами Сонячної системи.

Таке рішення NASA ухвалило, оскільки на борту апарату закінчилося паливо, а отже телескоп вже не може підтримувати необхідну для спостережень орієнтацію.

«Kepler перевершив всі наші очікування і відкрив дорогу для нових досліджень і пошуку життя в Сонячній системі та за її межами. Він не тільки показав нам, як багато планет існує, він відкрив нове величезне поле досліджень. Його відкриття дозволили побачити в новому світлі місце людства у Всесвіті та показали нові загадки та можливості серед зірок», — зазначив заступник керівника управління наукових місій NASA Томас Цурбухен.

Космічний телескоп Kepler, названий на честь Йоганна Кеплера, німецького філософа, математика, астронома, астролога та оптика. Його основне завдання — пошук екзопланет методом транзитної фотометрії.

За перші три роки роботи(з 2009 року) апарат виявив понад 3,5 тисячі кандидатів в екзопланети, причому більшість з них були невеликими планетами, більшими за Землю майже в три рази.

У 2013 році роботу телескопа припинили через несправність гіроскопа, однак інженерам вдалося відновити його орієнтацію завдяки сонячному випромінюванню. Нині Kepler завершив 18 пошукових кампаній, хоча спочатку передбачалося лише 10.

Після того, як Kepler завершить свою роботу, шукати екзопланети буде космічний телескоп TESS. Його запустили в космос у квітні 2018 року, а вже за місяць після запуску він надіслав перший тестовий знімок. До того ж, на початок 2019 року запланований запуск в космос нового телескопа CHEOPS, що побудувало Європейське космічне агентство.

Поділитись: