Українські чиновники повідомляють в соціальних мережах, що мають складнощі у подачі електронних декларацій через погану роботу сайту Єдиного державного реєстру декларацій.

Міністр інформаційної політики України Юрій Стець повідомив у мережі Facebook, що його декларація зникла з сайту, і записав повторний процес заповнення на відео, аби довести, що не уникає цього обов'язку.

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій написав, що раніше не міг подати свою декларацію через перебої в роботі сайту, але йому це нарешті вдалося.

Він висловив сподівання, що перебої відбуваються не через хакерські атаки, а через велику кількість охочих подати декларацію.

Його перша заступниця Ірина Геращенко назвала процедуру подачі електронних декларацій цирком, і закликала до відповідальності всіх причетних до перебоїв у роботі сайту.

Прес-секретарка генерального прокурора України Лариса Сарган обвинуватила у поганій роботі сайту журналістів, які його «окупували».

Невдовзі після цього Сарган повідомила, що це була не офіційна заява, а іронія.

Нагадаємо, 15 березня Рада ухвалила закон про електронне декларування  з пропозиціями президента. Даний закон був однією з вимог для запровадження безвізового режиму з ЄС.

Згідно нього, всі чиновники найвищого рівня мають подати декларації про доході і активи через систему електронного декларування до кінця жовтня 2016 року, а влада забов’язується забезпечити вільний доступ громадськості до цих даних.

Голова представництва Євросоюзу в Україні Х’юг Мінгареллі закликав українську владу зберегти діючу систему електронного декларування майна чиновників.

Реанімаційний Пакет Реформ повідомляв 23 жовтня, що за тиждень до дедлайну подачі е-декларацій цей обов'язок виконали лише 43% посадовців.

Поділитись: