Люди ідуть затопленою частиною міста Бейра, Мозамбік, після того, як циклон пошкодив та зруйнував будинки, пошкодив електрику та зв'язок
Фото:

EPA-EFE/Denis Onyodi / IFRC

Циклон «Ідай» у південносхідній країні Африки Мозамбік забрав життя 84 людей. Президент країни Філіпе Н'юсі заявив, що кількість загиблих може зрости до 1 тисячі.

«Офіційно ми знаємо про понад 84 загиблих, але все вказує на те, що їхня кількість може перевищувати 1 тисячу людей», — зазначив Н'юсі.

Він додав, що ще 100 тисяч людей знаходяться у небезпеці.

Президент коментував наслідки циклону після того, як облетів постраждалі райони. За його словами, циклон зруйнував цілі села — «ми бачили тіла, що плавають у воді».

Ситуацію він назвав «гуманітарною катастрофою».

Циклон «Індай» прийшов до міста Бейра (Мозамбік) близько півночі 14 березня й пройшов через сусідню країну Зімбабве й деякі райони країни Малаві. Перші оцінки в Зімбабве, Малаві та Мозамбік засвідчили 150 загиблих.

Циклон «Індай» 15 березня 2019 року
Фото:

NASA

За даними гуманітарної організації «Міжнародна федерація товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця», «величезні та жахаючі» збитки циклон наніс саме прибережному місту Бейра.

У лютому 2018 у столиці тихоокеанської держави Тонга Нукуалофі близько 70% житлових будинків повністю або частково зруйновав тропічний циклон «Гіта», який пронісся над островами минулої ночі.

Поділитись: