Світові ціни на нафту марки Urals впали до 18,64 долара за барель — це найнижче значення з 2002 року.

Як повідомляє «РБК», 18-річного мінімуму ціни на російську нафту досягли на тлі розгортання «нафтової війни» між Росією та країнами-експортерами нафти, передусім Саудівською Аравією.

«Вартість Urals безперестанку знижується на тлі рішення Saudi Armco (державна нафтова компанія Саудівської Аравії — ред.) різко знизити контрактні ціни на квітневі партії», — йдеться у повідомленні видання.

Рекордне падіння цін на нафту для Росії, левову частку експорту якої складає нафта та газ, може призвести до недоотримання цією країною близько 39,5 мільярда доларів доходів. Це вже вплинуло на курс російського рубля, який протягом останніх днів стрімко девальвував.

18 березня світові ціни на нафту впали до 17-річного мінімуму. Наразі на динаміку цін на нафту впливають декілька факторів:

  • Пандемія коронавірусу, яка поширює невизначеність серед учасників ринку. Також через коронавірус, все більше авіакомпаній припиняють здійснювати перельоти, падає ділова активність та, як наслідок, падає попит на нафту.
  • Нафтові війни між Росією та Саудівською Аравією, які не можуть домовитися щодо зменшення обсягів видобутку нафти, у зв'язку з падінням попиту на неї.
Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile