Інфляція у лютому 2019 року склала 0,5% відносно попереднього місяця, а у річному вимірі скоротилась до 7,8% через зміцнення курсу гривні та низькі ціни на енергоресурси на світових ринках.

«Передусім сповільнилося зростання цін на непродовольчі товари (до 2,8%) насамперед завдяки зміцненню обмінного курсу гривні, що позначилося на цінах імпортованих товарів чи товарах зі значною імпортною складовою. Так нижчими темпами зростали ціни на побутову техніку, меблі, фармацевтичну продукцію, одяг та взуття, а ціни на комп’ютерну техніку навіть знизилися порівняно з минулим роком», — повідомляють у Нацбанку.

Також, за даними НБУ, знизились ціни на комунальні послуги, оренду житла та харчування у громадських закладах. Водночас зросли ціни на сирі харчові продукти, зокрема через зростання цін на тепличні овочі та несприятливі погодні умови у Туреччині.

«Ціни на паливо продовжували знижуватися (на 5,9% проти лютого 2018 року) завдяки падінню світових цін на нафту в попередні місяці та зміцненню курсу гривні», — додають у Нацбанку.

Регулятор також зазначає, що зменшення темпів інфляції свідчить про послаблення інфляційного тиску, що відповідає інфляційним прогнозам Нацбанку.

Нагадаємо, що споживчі ціни у лютому зросли на 0,5%. У річному вимірі зростання цін склало 8,8%.

Нагадаємо, що у січні ціни в Україні зросли на 1%, а за підсумками 2018 року інфляція в Україні досягла 5-річного мінімуму — 9,8%.

Раніше у Національному банку підвищили облікову ставку до 18% з метою стримування росту цін. Там очікують, що у 2019 році вони мають зрости на 6,3%.

Облікова ставка — це один з основних індикаторів економіки. Вона являє собою відсоток, під який НБУ надає кредити банкам та, відповідно, нижче якого комерційні банки не можуть давати кошти клієнтам

Поділитись: