Ціни протягом 2018 року зросли на 9,8%. Таким чином, інфляція опустилась до 5-річного мінімуму.

Про це повідомляють в Національному банку України, аналізуючи опубліковані раніше дані Державної служби статистики.

Зазначається, що головними передумовами сповільнення інфляції у 2018 році стало різке падіння світових цін на нафту, а також зміцнення курсу гривні відносно долара та євро. Крім цього, у НБУ вважають, що зменшенню інфляції сприяло підвищення рівня облікової ставки. Загалом, ключова ставка протягом 2018 року зросла на 3,5% — до 18% річних.

«Розширення внутрішньої пропозиції окремих продуктів харчування завдяки високому урожаю фруктів та олійних, збільшення виробництва продукції птахівництва, а також зниження світових цін на продукти харчування було додатковими чинниками (сповільнення інфляції)», — додають в Нацбанку.

Водночас, там зазначають, що не змогли довести інфляцію до цільового рівня у 4-8% за рік через зростання цін на овочі, борошно, а також невизначеність щодо співпраці з МВФ, що була в Україні протягом всього 2018 року.

Нагадаємо, що за даними Держстату, протягом 2018 року рівень інфляції в Україні склав 9,8%.

Зазначимо, що рівень інфляції в Україні вперше за останні декілька років складає менше ніж 10%. Зокрема, у 2014 році інфляція складала 24,9%, у 2015 — 43,3%, у 2016 — 12,4%, у 2017 — 13,7%.

Раніше у Національному банку підвищили облікову ставку до 18% з метою стримування росту цін. Так, за даними НБУ, влітку інфляція складала 8,9% у річному вимірі.

Облікова ставка — це один з основних індикаторів економіки. Вона являє собою відсоток, під який НБУ надає кредити банкам та, відповідно, нижче якого комерційні банки не можуть давати кошти клієнтам.

Поділитись: