Французький модний дім Givenchy й американський виробник аксесуарів Coach вибачилися перед Китаєм за зображення Гонконгу й Тайваню окремими державами.

Про це йдеться в заявах компаній Couch і Givenchy.

Coach заявив, що поважає територіальну цілісність і суверенітет Китаю. «У травні 2018 року ми виявили серйозну некоректність у дизайні деяких футболок. Ми негайно вилучили товар із продажу», — йдеться в заяві. 

Амбасадорка Couch у Китаї супермодель Лю Вень заявила, що розірвала угоду про співпрацю з брендом, коли дізналася про те, що в колекції 2018 року є футболка з зображенням Тайвані окремою державою, пише Reuters. Модель вибачилася «перед усіма за шкоду, яку заподіяла через необережний вибір бренду».

Співак Джексон Йі з китайського гурту TFBoys заявив, що розірвав зв’язки з Givenchy після того, як побачив футболку цього бренду з зображенням Гонконгу й Тайвані окремими державами, передає Reuters.

Givenchy вибачилися й зазначили, що «вжили негайних заходів для відкликання футболок з усіх ринків». 

Гонконг — особливий адміністративний район Китаю, один із фінансових центрів світу, розташований на острові на південному сході країни, колишня британська колонія. Після закінчення Другої світової війни Гонконг належав Великій Британії, але у 1984 році Лондон зобов’язався передати Гонконг Пекіну за умов, що острів збереже економічну незалежність і капіталістичний уклад. У 1997 році Китай отримав суверенітет над Гонконгом, відтоді вони існують за формулою «одна країна — дві системи».

Тайвань — формальна адміністративна одиниця Китайської Народної Республіки. КНР вважає себе єдиним правонаступником Китайської Республіки, проголошеної в 1911 році. Одночасно правонаступником вважає себе й Тайвань. Позиція «існує тільки один Китай» означає, що політичне визнання Тайваню означає автоматично невизнання КНР і навпаки. Для КНР «провінція Тайвань» необхідна для територіальної цілісності Китаю. Для Тайваню, контрольована ним територія становить Вільну територію Китайської Республіки. Водночас решта «материкового» Китаю в цю вільну територію не входить.  

Нагадаємо, Versace вибачився за футболки з зображенням Гонконга й Макао окремими державами.

\Євгенія Луценко

Поділитись: