Італійський модний дім Versace вибачився за те, що випустив у продаж футболки, де зобразив Гонконг і Макао незалежними територіями.

Про це ідеться в заяві Versace у Facebook. 

На футболках зображували парами міста й країни: Мілан-Італія, Лондон-Велика Британія, водночас Гонконг-Гонконг і Макао-Макао.

Гонконг і Макао, що мають статус спеціальних адміністративних районів Китаю, позначили країнами.

«Компанія вибачається за дизайн товару й припиняє продаж футболок. Бренд несе відповідальність і вивчає дії, що покращити те, як ми працюємо щодня, щоб стати більш сумлінними й обізнаними», — ідеться в заяві. 

Окремо вибачилась художня директорка компанії Донателла Версаче. Вона зазначила, що їй «шкода за цю помилку й вона ніколи не хотіла зневажати суверенітет Китаю». 

Через помилку бренду від співпраці з Versace відмовилася китайська модель і акторка Ян Мі, пише ВВС.

Гонконг — особливий адміністративний район Китаю, один із фінансових центрів світу, розташований на острові на південному сході країни, колишня британська колонія.

Після закінчення Другої світової війни Гонконг належав Великій Британії, але у 1984 році Лондон зобов’язався передати Гонконг Пекіну за умов, що острів збереже економічну незалежність і капіталістичний уклад.

У 1997 році Китай отримав суверенітет над Гонконгом, відтоді вони існують за формулою «одна країна — дві системи».

Макао — особливий адміністративний район Китаю, колишня колонія Португалії. Район розташовується на півострові в гирлі річки Сіцзяну. У 1999 році Макао передали Китаю в результаті деколонізації Португалії.

Поділитись: