Протягом 2019 року українським науковцям планують видати загалом 262 мільйони гривень грантової допомоги на здійснення наукових досліджень.

Про це повідомляють у Міністерстві фінансів України.

Там зазначають, що кошти будуть перерозподілятися через незалежну установу — Національний фонд досліджень, який створили наприкінці 2018 року. Загалом на грантові програми для науковців передбачено близько 4% загального фонду фінансування науки в Україні.

«В більшості розвинених країн існують грантові інституції, завданням яких є підтримка на грантовій основі проектів найкращих досліджень і розробок на умовах відкритих конкурсних відборів. В Україні нарешті теж утворена така незалежна неприбуткова бюджетна установа», — повідомив заступник міністра фінансів України Юрій Джигир.

У Мінфіні сподіваються, що завдяки грантовому фінансуванню наукових досліджень вдасться зупинити «відтік мізків», тобто міграцію наукових кадрів за кордон.

Водночас у Мінфіні зазначили, що на фінансування галузевих наукових досліджень передбачили вдвічі більше коштів. Так, 476 мільйонів гривень перерозподілять між науково-дослідними установами при різних міністерствах та відомствах України.

За підрахунками Міносвіті, у 2019 році держава також профінансує наукові дослідження у вищих навчальних закладах загалом на 100 мільйонів гривень.

Поділитись: