ЦПК: Суд змінив екссудді Чаусу запобіжний захід з домашнього арешту на заставу

Вищий антикорупційний суд змінив запобіжний захід колишньому судді Дніпровського районного суду Києва Миколі Чаусу з цілодобового домашнього арешту на заставу у 717,9 тисячі гривень.

Про це повідомили у «Центрі протидії корупції»,

Попередній запобіжний захід Чаусу, якого підозрюють у хабарництві, призначили ще у серпні 2021 року. Причиною зміни запобіжного заходу суд вказав те, що відповідно до КПК загальний термін домашнього арешту під час досудового розслідування не може бути більшим як 6 місяців.

Водночас зазначається, що досудове розслідування у справі Чауса давно завершено і наразі триває судовий розгляд.

«Прокурор ініціювала зміну домашнього арешту на утримання під вартою, але суд задовольнив клопотання лише частково і призначив Чаусу заставу», — йдеться в повідомленні.

Застава може бути внесена будь-ким протягом п'яти днів. Якщо гроші внесуть, Чаус зможе вільно пересуватися Києвом. Водночас він і далі повинен дотримуватися низки зобов’язань, зокрема утриматися від спілкування зі свідками, здати закордонний паспорт і носити електронний браслет. Термін дії цих обов'язків — два місяці.

Що відомо про Чауса?

У серпні 2016 року детективи НАБУ викрили суддю Миколу Чауса на отриманні хабаря у 150 тисяч доларів. Ці кошти виявили у двох скляних банках, які він сам закопував у дворі власного дому.

Гроші нібито призначалися за винесення вироку у справі Світлани Сасевич, яку звинувачували в незаконному збуті наркотичних речовин. Обвинувачення просило для жінки 7 років позбавлення волі, суддя Чаус виніс вирок — 5 років умовно.

У вересні 2016-го Верховна Рада дозволила затримати суддю, але тоді він уже втік з України. З листопада того року Чаус перебував у міжнародному розшуку, а згодом його затримали в Молдові за екстрадиційним запитом. Проте екссуддю не екстрадували, а 3 квітня 2021 року Чауса викрали в Молдові. Там провели розслідування і дійшли висновків, що до злочину були причетні «люди зі спецструктур України».

Після викрадення про місце перебування Чауса не було відомо. Лише 30 липня його знайшли у селі на Вінниччині. Там Чауса затримали співробітники СБУ, вони ж і везли його до Києва. Водночас у НАБУ заявили, що СБУ мала передати підозрюваного їм.

В СБУ ж заявили, що діяли в межах закону та повноважень. За їхніми словами, 30 липня на гарячу лінію СБУ повідомили, що до селищної ради Вінницької області прибув чоловік, який відрекомендувався Миколою Чаусом. Він нібито попросив викликати саме співробітників СБУ.

Урешті СБУ все-таки повідомила НАБУ, що відвезла Чауса у лікарню «Феофанія». Там його детективи НАБУ і затримали. А 4 серпня його відправили під цілодобовий домашній арешт.