Cпортивних коней у Великій Британії заборонять забивати для споживання як їжу

Ілюстративне фото
Ілюстративне фотоFacebook / Управління з питань кінного спорту Великої Британії

Із 1 січня 2022 року у Великій Британії заборонять відправляти колишніх спортивних коней на скотобійні, де їх забиватимуть на м’ясо — таке рішення ухвалило британське Управління з питань кінного спорту (BHA).

Про це 7 жовтня повідомила пресслужба Управління.

Рішення поширюватиметься на всіх спортивних коней, яких тренують у Великій Британії. Його також планують застосовувати до скакунів з інших країн, які з тих чи інших причин опиняються на британській території, додають у BHA.

Спортивних коней часто відправляють до скотобійні після того, як вони «виходять на пенсію» — стають надто старими, щоб брати участь у змаганнях, або отримують серйозну травму і не можуть змагатися нарівні з іншими конями.

Раніше м’ясо таких коней теоретично могли використовувати й для виробництва харчових продуктів. Рішення BHA таку можливість тепер виключає — але відправляти коней на скотобійню для гуманного приспання не забороняє.

Директор із питань здоров’я і добробуту коней Управління Джеймс Ґівен пояснив у коментарі BBC, що зараз скакові коні не можуть отримувати деякі медикаменти, якщо в їхніх паспортах не прописана відмова від подальшого використання їхнього м’яса.

Рішення BHA, таким чином, допоможе усунути це обмеження. А втім, очільник британської благодійної організації World Horse Welfare Ролі Оуерс вважає, що заборона забивати коней на м’ясо не є «панацеєю проти негуманного ставлення» до тварин.

«Поки не існує надійної цифрової системи ідентифікації коней, існує ризик, що деяких скакових коней забиватимуть на м’ясо незаконно в межах підпільного ринку — який, як ми знаємо, несе суттєві ризики для добробуту тварин», — заявив він BBC.

У липні 2021 року розслідування BBC виявило, що з початку 2019 року у Великій Британії та Ірландії були забиті на м’ясо чотири тисячі колишніх скакових коней. Водночас скотобійні не завжди дотримувалися стандартів гуманного поводження із тваринами.