Сполучені Штати засудили масове затримання у Росії учасників протестних акцій «Він нам не цар», які провели у різних містах, демонструючи протест проти інавгурації Путіна.

Сполучені Штати та Євросоюз засудили масове затримання у Росії учасників протестних акцій «Він нам не цар», які провели у різних містах, демонструючи протест проти інавгурації Путіна.

Про це заявила речниця Державного департаменту США Хізер Науерт.

«Сполучені Штати засуджують затримання у Росії сотень мирних протестувальників і закликають до їхнього негайного визволення. Лідери, впевнені у своїй легітимності, не арештовують своїх мирних опонентів за протести», — написала вона у Twitter.

Речниця зовнішньополітичної служби ЄС Майя Косьянчич заявила, що затримання більш ніж тисячі демонстрантів та насильство, яке російська влада застосовувала проти них сьогодні, загрожують основним свободам вираження поглядів, об'єднань та зібрань у Російській Федерації. Також у ЄС зауважили, що затримання журналістів загрожує свободі ЗМІ.

5 травня у містах Росії почалися акції протесту «Він нам не цар» приурочені до інавгурації Володимира Путіна, яка відбудеться 7 травня.  Напередодні оголошеної опозиціонером Олексієм Навальним протестної акції «Він нам не цар» у кількох містах Росії затримали прихильників опозиціонера.

Пізніше на протестах у Москві затримали опозиціонера Навального.

Загалом по всій Росії на акціях «Він нам не цар» 5 травня затримали понад 1600 людей.

Поділитись: