Війна

Cуд не відпускав з-під варти затриманого капітана судна «Норд» —  прокуратура

6 квітня, 2018 15:21
Війна/Cуд не відпускав з-під варти затриманого капітана судна «Норд» —  прокуратура
Зберегти
Вигляд
Прокуратура Автономної Республіки Крим заявляє, що Херсонський міський суд не відпускав з під варти затриманого капітана судна «Норд».

Прокуратура Автономної Республіки Крим заявляє, що Херсонський міський суд не відпускав з під варти затриманого капітана судна «Норд».

Як повідомляє ГПУ, запобіжний останньому ще не обрали.

«Роз’яснюємо, що відповідно до ч. 1 ст. 191 КПК України, затримана на підставі ухвали слідчого судді, суду особа не пізніше тридцяти шести годин з моменту затримання повинна бути звільнена або доставлена до слідчого судді суду, який постановив ухвалу про дозвіл на затримання з метою приводу», — йдеться в повідомленні.

Відповідно до ч. 1 ст. 186 КПК України, клопотання про застосування або зміну запобіжного заходу розглядається слідчим суддею, судом невідкладно, але не пізніше 72 годин з моменту затримання підозрюваного.

Зазначається, що строк, відведений для розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу ще не закінчився.

«Оскільки підозрюваний капітан судна "Норд" фактично був затриманий 04.04.2018 о 06 год. 51 хв., сімдесяти двох годинний строк, відведений для розгляду клопотання завершується о 06 год. 51 хв. 07.04.2018», — пояснили правоохоронці.

Засідання Херсонського міського суду призначено на 13:00 6 квітня.

Раніше російська інформагенція «Інтерфакс» повідомила, що суд відпустив капітана арештованого російського судна «Норд».

Раніше повідомлялося, що засідання перенесли на 6 квітня, але увечері 5 квітня ситуація змінилася.

Раніше Міністерство закордонних справ РФ вручило ноту протесту тимчасовому повіреному в справах України у зв'язку із затриманням судна «Норд» в анексованому Криму.

Нагадаємо, 31 березня капітану арештованого російського судна «Норд» вручили підозру.  Також суд наклав арешт на зареєстроване в анексованому Криму судно «Норд», яке раніше затримали в Азовському морі.

25 березня в Азовському морі затримали судно з анексованого Криму під прапором РФ.

На борту «Норда», який зупинили за 15 миль від Обіточної коси, було 10 членів екіпажу.

Затримане судно відвези до порту Бердянська для подальший перевірок. На кораблі виявили трал для лову риби та 5 тон морепродуктів.

У російському МЗС заявили, що, затримавши судно «Норд» під прапором РФ, Україна «уподібнилася сомалійським піратам».

Пов`язані новини