Жителі збираються біля своїх будинків після цунамі в Зондській протоці
Фото:

 EPA-EFE/DIAN TRIYULI HANDOKO

Унаслідок цунамі в Індонезії станом на 24 грудня загинули щонайменше 373 людини. Про це повідомляє Індонезійське агентство з ліквідації наслідків стихійних лих.

Також повідомляється, що постраждали 1459 людей, ще 128 вважаються зниклими безвісти.

Нові дані щодо кількості жертв з’явилися після того, як рятувальникам вдалося потрапити у райони, які раніше були важкодоступні через зруйновані дороги.

Крім того стало відомо, що причиною цунамі в Індонезії стало виверження вулкану Кракатау, повідомляє Reuters. Так, шматок флангу вулканічного острова Кракатау впав в океан і спричинив цунамі, яке завдало шкоди індонезійськими берегами.Вчені встановили причину цунамі завдяки зображенню, яке зафіксував супутник Sentinel-1 Європейського космічного агентства.

Також вчені зазначали, що про цунамі не було попередження. Хосе Борреро, експерт з прибережної інженерії, що спеціалізується на небезпеках цунамі в морі, додав, що цунамі сприченені вулканом гірше дослідженні, ніж ті, що викликані землетрусом.

Мешканці стверджували, що не бачили знаків, які повідомляють про наближення цунамі, а відразу помітили хвилі висотою 2-3 метри.

Раніше повідомлялося, що внаслідок цунамі загинуло понад 280 людей.

За попередньою інформацією консульської служби Міністерства закордонних справ українці не постраждали внаслідок цунамі в Індонезії. Департамент консульської служби МЗС порадив українцям утриматися від поїздок до узбереж індонезійських провінцій Лампунг та Бантен, включно з популярними туристичними об’єктами вздовж берегової лінії міста Аньєр, через цунамі.

Востаннє потужне цунамі в Індонезії було у вересні — 28 вересня землетрус спричинив цунамі, яке обрушилося на індонезійський острів Сулавесі. Загинули понад 2 тисяч людей, 80 тисяч залишилися без даху над головою, близько 70 тисяч будинків повністю зруйновано. Сума збитків за оцінкою Національного агентства із запобігання стихійних лих Індонезії — щонайменше 911 мільйонів доларів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Індонезійська стихія: як землетруси й цунамі нищать найбільшу острівну державу світу.

Поділитись: