Центральна виборча комісія ухвалила новий порядок зміни виборчої адреси, який дає можливість внутрішньо переміщеним особам голосувати на місцевих виборах за місцем фактичного проживання. 

Таке рішення Центральна виборча комісія ухвалила на своєму засіданні 18 травня, повідомляє громадянська мережа «ОПОРА».

За це рішення проголосували 16 членів комісії. Відповідна постанова набуде чинності 1 липня 2020 року.

Цей документ робить переселенців їх частиною територіальних громад, де вони фактично проживають. 

«Ми врахували майже всі побажання, зробили все, щоб документ відповідав тим чаянням, які сьогодні є у громадян — брати участь у місцевих справах», — зазначив заступник голови ЦВК Сергій Дубовик.

Змінити виборчу адресу можна буде з моменту набуття чинності цієї процедури до п’ятого дня з початку виборчого процесу. В Опорі нагадали, що виборчий процес розпочинається за п’ятдесят днів до дня чергових, позачергових місцевих виборів.

«Враховуючи терміни вступу цього Порядку в дію, а також терміни оголошення чергових місцевих виборів, усі виборці, які хочуть змінити свою виборчу адресу, повинні планувати й бути готовими зробити це впродовж липня-серпня», — візначила радниця з юридичних питань громадянської мережі «ОПОРА» Ольга Коцюруба.

Згідно з чинним законодавством, місцеві вибори мають відбутись в останню неділю жовтня п’ятого року повноважень, тобто 25 жовтня 2020 року. Пройти вони мають одночасно на всій території країни — виборці обиратимуть представників місцевих органів влади та міських голів.

Поділитись: