Центральна виборча комісія затвердила порядок визначення виборчої адреси виборця, який не має зареєстрованого місця проживання, що дозволяє голосувати українцям без прописки.

Як повідомляє пресслужба ЦВК, постанова набере чинності 1 липня 2020 року.

За оцінками комісії, раніше понад мільйон людей не могли голосувати через відсутність прописки. Зокрема ті, кому на момент голосування виповниться 18 років, але які з певних причин не можуть зареєструватися за місцем проживання.

Відтепер орган ведення Державного реєстру зможе визначити виборчу адресу за місцем фактичного проживання. Для цього виборцю потрібно звернутися до органу ведення Держреєстру виборців із заявою про включення до нього або про зміну виборчої адреси за місцем проживання.

Заяву можна подати у міжвиборчий період та у перші 5 днів виборчого процесу. Її прийматимуть і у паперовій формі, і через інтернет.

У разі, якщо виборча адреса вже була визначена за місцем проживання, то змінити її можна не раніше ніж через 180 днів після внесення попереднього запису до реєстру.

Нагадаємо, ЦВК дозволила голосувати на місцевих виборах за місцем фактичного проживання.

Згідно з чинним законодавством, місцеві вибори мають відбутись в останню неділю жовтня п’ятого року повноважень, тобто 25 жовтня 2020 року. Пройти вони мають одночасно на всій території країни — виборці обиратимуть представників місцевих органів влади та міських голів.

Поділитись: