Центральна виборча комісія Киргизстану оголосила про скасування результатів парламентських виборів у країні. Після них у країні почалися протести, що тривають другий день. Тепер протягом 2 тижнів ЦВК має призначити нові парламентські вибори

Про це повідомляє KLOOP.

У рішенні ЦВК вказано, що скасування результатів виборів до парламенту просили 10 опозиційних партій. Їхнє звернення вони задовольнили, «враховуючи суспільно-політичну ситуацію, що склалася, з метою не допустити зростання напруження в суспільстві, сприяння стабільності і громадському миру».

Що відбувається?

4 жовтня у Киргизстані пройшли вибори до парламенту. За попередніми результатами, до парламенту проходять чотири партії з 16, які брали участь на виборах. Три з них — «Биримдик», «Мекеним Кыргызстан», «Кыргызстан» — називають наближеними до чинного президента Соорнбая Жеєнбекова.

Подолати 7% бар'єр змогла лише одна опозиційна партія — «Бутун Киргизстан» («Єдиний Киргизстан»). Протестувальники називають вибори незаконними через численні порушення: підкуп виборців, використання адмінресурсу тощо. Протестувальників намагалися розігнати світлошумовими гранатами, сльозогінним газом та гумовими кулями.

За ніч із 5 на 6 жовтня в столиці Киргизстану Бішкеку захопили мерію та будівлі парламенту й уряду, а звільнили експрезидента країни Алмазбека Атамбаєва. Опозиційні політики оголосили про призначення виконувачів обов'язків керівників силових відомств, а чинний президент Сооронбай Жеєнбеков заявив про спробу незаконного захоплення влади.

Поділитись: