Центральна виборча комісія очікує від президента, Верховної Ради та Кабінету міністрів внесення змін до законів про державні закупівлі, щоб встигнути підготуватись до виборів в призначений термін.

Про це на брифінгу повідомила голова ЦВК Тетяна Сліпачук.

«Законодавство про державні закупівлі не враховує швидкоплинності виборчого процесу позачергових виборів, який в даному разі триватиме лише 58 днів. Наголошуємо, що строки і порядок проведення державних закупівель значно перевищують строки виборчого процесу... За чинною процедурою системи закупівель ЦВК не встигне видрукувати бюлетені та підготувати виборчий процес.», — підкреслила вона.

  • ЦВК вважає, що невідповідність законодавства може призвести до неможливості провести низку процедур:
  • забезпечення виготовлення виборчих бюлетенів
  • виготовлення та доставку бланків протоколів про підрахунок голосів, актів, та інших документів
  •  транспортування протоколів про підрахунок голосів та іншої виборчої документації від ДВК до ОВК
  • виготовлення інформаційних плакатів політичних партій
  •  публікацію інформації ЦВК та ОВК в регіональних чи місцевих друкованих ЗМІ, щодо переліку виборчих округів, формування ОВК та ДВК, а також змін у їх складі
  • реалізацію права агітації в друкованих та електронних ЗМІ за кошти державного бюджету в строки, визначені законом.

«Я сподіваюсь і очікую від президента України, Верховної Ради та Кабінету міністрів негайного прийняття рішень, які дозволять провести позачергові вибори депутатів 21 липня 2019 року відповідно до законів України і найкращих демократичних європейських практик», — сказала голова ЦВК.

Також на брифінгу голова ЦВК нагадала, що виборчий процес розпочався з моменту підписання указу про дострокові вибори і наголосила, що він є невідворотним.

/Олександр Стебницький

Поділитись: