Верховний суд України зобов'язав Центральну виборчу комісію зареєструвати відеоблогера Анатолія Шарія кандидатом на дострокових виборах до Верховної Ради.

Таке рішення ЦВК прийняла на засіданні 2 липня більшістю голосів на виконання постанови Верховного суду від 30 червня за заявою політичної сили «Партія Шарія».

Нагадаємо, 16 квітня Шевченківській райсуд Києва скасував розшук та заочний арешт Шарія і повернув справу проти нього на додаткове розслідування.

Саму ж справу порушили через використання вогнепальної зброї під час конфлікту з відвідувачем McDonalds у Києві в травні 2011 року. Шарію висунули обвинувачення за статтею 296 (Хуліганство) Кримінального кодексу України, а також за частиною 2 статті 383 ККУ (журналіста звинуватили в інсценуванні замаху на самого себе).

7 лютого 2012 року Шарій був оголошений у розшук. 19 березня того ж року він повідомив, що перебуває в Євросоюзі і попросив притулку в Литві.

Раніше відеоблогер Шарій, відомий своїми проросійськими заявами, оголосив про створення власної партії. На засіданні 24 червня ЦВК зареєструвала кандидатами у депутати 29 членів «Партії Шарія».

Поділитись: