Влада Данії та найбільшого в світі острова Гренландії вирішили посилити співпрацю у сфері безпеки на тлі заяв Трампа про бажання купити острів.

Про це повідомляє Bloomberg.

Чиновники посилаються на стратегічну роль Арктики, яка поступово стає більш важливою у зв’язку з таненням льодовиків, що зокрема відкриває доступ до природних ресурсів та дає можливість створювати нові торгові шляхи.

«Присутність командного штабу Міністерства оборони Данії в Арктиці та північній Атлантиці буде ще важливішим у наступні роки, оскільки геополітичне значення Арктики зростає», — йдеться у повідомленні Міноборони Данії.

Раніше The Wall Street Journal повідомило, що Трамп подумує про купівлю Гренландії, яка є частиною Данії й має статус автономії. Трамп підтвердив зацікавлення і заявив, що купівля Гренландії була б «стратегічно цікавою» для США.

Данські політики назвали цю інформацію «першоквітневим жартом не по сезону» й обурилися такими намірами.

В уряді Гренландії заявили, що готові говорити про ведення бізнесу, але острів не продається. Водночас у королівській сім’ї Данії допустили продаж Гренландії США.

Гренландія — найбільший острів у світі (площа 2 130 800 км²) з населенням у майже 58 тисяч людей. Гренландія являється автономним регіоном у складі Данії.

Поділитись: