Заступник міністра закордонних справ Єгор Божок двічі був повідомлений Державним бюро розслідувань про підозру у відданні незаконного наказу на посаді глави Служби зовнішньої розвідки. Йдеться про призначення Сергія Семочка першим заступником керівника СЗР.

Про це Божок повідомив «Укрінформу» у відповідь на запит.

За його словами, перший раз ДБР оголосила йому про підозру ще 10 квітня за погодженням з Офісом генерального прокурора. У ній йшлося про те, що Божок начебто виконав завідомо незаконний указ тодішнього президента Петра Порошенка про призначення Семочка.

«Цим, на думку ДБР та Офісу генпрокурора, я спричинив тяжкі наслідки у вигляді нарахованого Семочку грошового забезпечення та надання доступу до документів, що становлять державну таємницю», — зазначив Божок.

За словами заступника глави МЗС, Печерський райсуд столиці 21 квітня та Апеляційний суд міста Києва 9 червня визнали цю підозру необґрунтованою, а посилання на завдання матеріальної шкоди — безпідставним. Зрештою прокуратурі було відмовлено в обранні Божку будь-якого запобіжного заходу.

Водночас уже 10 червня ДБР за погодженням з Офісом генпрокурора вручило Божку другу підозру.

«Тепер ДБР та Офіс генпрокурора України стверджують, що вище перераховані дії я вчинив, будучи підбуреним колишнім президентом України Порошенком шляхом його, на думку ДБР та Офісу генпрокурора, завідомо незаконного указу», — йдеться у відповіді Божка.

Органи просять суд обрати йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі майже 2 мільйони гривень, додав чоловік.

Нагадаємо, 10 червня ДБР вручило підозру п'ятому президенту і нинішньому депутату Петру Порошенку у справі про призначення заступника керівника Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочка.

Згодом ДБР оприлюднило відео оголошення підозри Петру Порошенку. На ньому видно, що той з адвокатами, не дослухавши до кінця повідомлення про оголошення підозри, покинув приміщення.

Водночас адвокат Порошенка Ілля Новіков заявив, що за законом підозру народному депутату має вручати особисто генпрокурорка Ірина Венедіктова.

Нагадаємо, у листопаді 2019 року журналісти Bihus.Info встановили, що між Порошенком та колишнім заступником керівника Служби зовнішньої розвідки Сергієм Семочком могла бути домовленість про незаконне звільнення розвідника, яке він тепер оскаржує у суді.

Зазначимо, що Сергій Семочка був заступником голови Служби зовнішньої розвідки України з 31 липня 2018 року до 12 квітня 2019 року.

10 червня чинний народний депутат Петро Порошенко прийшов на допит до ДБР у справі про начебто незаконне ввезення 43 художніх творів. Біля будівлі бюро депутати партії «Європейська Солідарність», яку очолює Порошенко, влаштували виставку карикатур на Володимира Зеленського, генпрокурорку Ірину Венедіктову та правоохоронців.

Поділитись: