Державне бюро розслідувань порушило кримінальну справу через можливе застосування тортур у 77-й виправній колонії Бердянська.

Як повідомили в ДБР, справа порушена за низкою статей: «Катування групою осіб», «Перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу», «Зловживання владою або службовим становищем» та «Вимагання, вчинене повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або службовою особою з використанням свого службового становища».

Також бюро заперечило інформацію про те, що очільник теруправління ДБР у Мелітополі Денис Керман взяв участь у перевірці колонії, яка нібито не виявила порушень.

«Державне бюро розслідувань не наділено повноваженнями проведення подібних перевірок, тому керівник теруправління участі у подібних заходах не брав. Повноваження теруправління ДБР полягають у проведенні досудових розслідувань у межах своєї підслідності», — пояснили в бюро.

Нагадаємо, родичі засуджених, які відбувають покарання у 77-й виправній колонії Бердянська, записали відеозвернення до президента, міністра юстиції, генерального прокурора та омбудсмена з вимогою звернути увагу на порушення прав засуджених.

У лютому координатор програм Харківської правозахисної групи Андрій Діденко заявив, що засуджених, які прибули до колонії 9 січня, зустріли «побиттям та катуванням», передає «Главком». Також, за його словами, у 77 колонії чотири роки тому «звіряче побили» ув'язненого Миколу Молокова.

«27 лютого 2015 року у БВК-77 прибув черговий етап з 13 засуджених. Налякані засуджені чутками про тортури у БВК-77 відмовилися виходити із автозаку і на знак протесту перерізали собі вени. Адміністрація колонії застосувала сльозогінний газ і жорстоко побила всіх 13 засуджених. Молоков був побитий найбільше», — зазначив Діденко.

Поділитись: