Фото:

ДБР

Держбюро розслідувань провело понад 20 обшуків у службових приміщеннях Державної податкової служби в Києві, Львівській і Донецькій областях. Їх провели в межах досудового розслідування кримінального провадження, порушеного за заявою ексміністра фінансів Ігоря Уманського щодо так званих «скруток» ПДВ за екскерівника ДПС Сергія Верланова.

Про це повідомляє пресслужба ДБР.

Стверджується, що посадовці податкової сприяли протиправному формуванню ПДВ, що призводило до «ухиляння від сплати податків в особливо великих розмірах». За попередньою оцінкою, яку наводить відомство, йдеться про понад 45 мільйонів гривень збитків.

З обшуком у межах цієї ж справи працівники Служби безпеки України раніше приходили і до колишнього очільника податкової Сергія Верланова. Офіційно йому підозру висунула саме СБУ 7 травня. Вже тоді там зазначали, що до схеми зі «скрутками» ПДВ причетні й представники територіальних відділень ДПС.

Нагадаємо, на позачерговому засіданні 24 квітня Кабмін звільнив з посад очільника Державної митної служби Максима Нефьодова та главу Податкової служби Сергія Верланова.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що це зробили за поданням чинного міністра фінансів Сергія Марченка «у зв'язку зі зміною уряду». Згодом він сказав, що обидва звільнення пов'язані з рекордно низькими показниками надходжень до бюджету.

Сам же Марченко заявив, що хоче, аби діяльність ексголів податкової та митниці розслідували правоохоронні органи.

24 квітня Верховна Рада створила тимчасову слідчу комісію, яка має розслідувати заяви колишнього міністра фінансів Ігоря Уманського про можливі корупційні дії посадових осіб Державної митної та податкової служб.

Сам Верланов назвав рішення про його звільнення політичним і подав заяву в прокуратуру на колишнього главу Мінфіну Ігоря Уманського, який раніше звинуватив податкову у масштабній корупції. Водночас Верланов хоче скасувати своє звільнення в суді.

Поділитись: