ДБР повідомило Януковичу про підозру в держзраді: дозволив Росії залишити флот у Криму в обмін на «знижку» на газ
Слідчі Державного бюро розслідувань (ДБР) за погодженням з Офісом генерального прокурора письмово повідомили про підозру колишньому президенту Віктору Януковичу в державній зраді за підписання «харківських угод» на користь Росії.
Про це повідомляють пресслужби ДБР та Офісу генпрокурора.
Прізвище тодішнього глави держави не зазначають, проте дата ймовірного злочину вказує на термін перебування на посаді Віктора Януковича. Його підозрюють у тому, що він, за попередньою змовою з вищими посадовцями РФ, надав тодішньому президенту Росії Дмитру Медведєву допомогу в проведенні підривної діяльності проти України.
Зробив він це, нібито порушуючи вимоги Конституції України й закону «Про міжнародні договори України», і нашкодив суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній та економічній безпеці України.
Про підозру йому оголосили за ч. 1 ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від 12 до 15 років з конфіскацією майна або без.
Про яку ситуацію йдеться?
Слідство встановило, що підозрюваний 21 квітня 2010 року, перебуваючи в Харкові, підписав від імені України Угоду між Україною та Російською Федерацією. Цим документом на 25 років продовжено строк перебування Чорноморського флоту РФ у Севастополі.
Зробив він це нібито під приводом отримання знижки на природний газ. Насправді ж — штучно створив передумови для збільшення чисельності військ РФ та умови їх перебування на території України, зазначають прокурори.
«Угода, а також укладені контракти на її виконання між АТ «НАК "Нафтогаз України"» та ПАТ «Газпром» фактично не надавали жодного зниження ціни на природний газ», — зазначено в повідомленні Офісу генпрокурора.
За їхніми даними, перед підписанням документів ціна для України була двічі штучно завищена Росією: станом на кінець 2008 року ціна газу за 1 тисячу кубічних метрів для України становила 179,5 долара, а на кінець 2010 року — 352,33 долара.
Відтак, починаючи з 20 лютого 2014 року, військовослужбовці Чорноморського флоту Росії, взаємодіючи з іншими підрозділами Збройних сил РФ, здійснили військову окупацію та подальшу анексію півострова Крим. Це призвело до тяжких наслідків, зокрема порушення територіальної цілісності України, додають правоохоронці.
Як уточнили в ДБР, фінансову шкоду через захоплення об’єктів державної власності, які перебувають на окупованій території, оцінюють в 1 трильйон 80 млрд 352 млн грн.
Не єдина справа проти Януковича
Після втечі Януковича з країни у 2014 році правоохоронці відкрили проти нього до 10 кримінальних проваджень. Янукович фігурує у справах про незаконне заволодіння резиденціями «Межигір'я» та «Сухолуччя», фальсифікації результатів голосувань за «диктаторські закони», злочинах проти майданівців, численних тяжких економічних злочинах і хабарях, замаскованих під винагороду за авторські книжки.
24 січня 2019 року Оболонський районний суд Києва визнав Януковича винним за статтею «Державна зрада» й заочно засудив його до 13 років в'язниці. Також суддя оголосив, що сторона обвинувачення довела, що Янукович сприяв Росії у веденні агресивної війни проти України.
- Поділитися: