Співробітники Державного бюро розслідувань прийшли з обшуками не лише в офіс «Суспільного телебачення», а й у помешкання голови правління Зураба Аласанії та інших працівників.

Про це йдеться у повідомленні, оприлюдненому на сайті «Суспільного».

«Близько сьомої ранку з обшуком прийшли й у помешкання голови правління «UA:Суспільне мовлення» Зураба Аласанії, і в оселі кількох інших працівників мовника», — заявили у телекомпанії.

У «Суспільному» наголосили, що про підстави для таких слідчих дій не знають.

«Що саме шукають — сказати складно, ухвалу суду мають на вилучення паперів і електронних носіїв. Поводилися дуже ввічливо і спокійно, двері не ламали, хату не перевертали. Забрали якісь старі копії якихось старих робочих документів, а також матеріали конференції Ради Європи по стратегічному розвитку Суспільного. Справи ніби господарчі, але настільки широкий перелік, що важко зрозуміти, про що саме йдеться», — написав Аласанія у Facebook.

«Документи вилучаються також і на самому НСТУ. І запит також стосується Казначейства, всього руху фінансів», — додав він.

«Чи є думки про політичні корені, пов‘язані зі свободою слова? І чи не пов’язано це з позовом пана Богдана до програми «Схеми» і до НСТУ? Не знаю, мені поки здається, ДБР демонструє м’язи і «ставить себе на районі», показує новій владі, що в строю правоохоронців вони теж помітні» — підсумував глава правління Суспільного.

Він додав, що телекомпанії немає чого приховувати і співробітники готові прийти на допити.

Нагадаємо, 30 серня у ДБР повідомили про обшуки в офісі «Суспільного» у межах провадження щодо можливо зловживання службовим становищем задля одержання хабаря.

У ДБР наголосили, обшуки проводяться з дотриманням всіх вимог Кримінального процесуального кодексу України та жодним чином не перешкоджають роботі телерадіокомпанії.

Водночас у «Суспільному» повідомили, що люди, які прийшли в офіс, не представилися та не пред’явили ухвали суду з дозволом на проведення слідчих дій.

Поділитись: