ДБР провело обшуки в колаборанта і ставленика рф на Херсонщині Сальдо

Працівники Державного бюро розслідувань (ДБР) провели обшуки в російського ставленика Володимира Сальдо. У маєтку колаборанта й у місцях проживання його поплічників виявили документи рф із прямими вказівками вчинення злочинів проти України.

Про це повідомила пресслужба ДБР.

«Є відомості щодо структури окупаційної адміністрації та нарахування зарплатні в рублях. Знайдено конспекти, в яких нотувались особливості законодавства рф. Також виявлено довідки щодо херсонських патріотів та активістів», — зазначили у відомстві.

У бібліотеці «голови військово-цивільної адміністрації Херсонської області» Сальдо зайшли російські ідеологічні книжки на кшталт «Императрица Екатерина ІІ», «россия. Великая Судьба», «Москва. Размышления в фотографиях». Також ДБР виявило багато радянської геральдики та нагород і георгіївських стрічок.

У бюро нагадали, що прокурори 2 січня вже скерували до суду обвинувальні акти стосовно окупаційного «голови військово-цивільної адміністрації Херсонської області», його заступника й так званого «голови Херсонської міської адміністрації».

Їм інкриміновано державну зраду, колабораційну діяльність, виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікацію її учасників (ст. 111, ст. 111-1, ст. 436-2 Кримінального кодексу України). Наразі двоє обвинувачених перебувають у розшуку.

Що передувало?

26 квітня у тимчасово окупованому на той час Херсоні російські війська «призначили» нових керівників-колаборантів: «голову обласної адміністрації» Володимира Сальдо та «голову міської адміністрації» Олександра Кобця.

Сальдо з 2002 до 2012 року обіймав посаду міського голови Херсона. У 2012 році його обрали народним депутатом України від «Партії регіонів». Був заступником голови Комітету Верховної Ради з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики.

Як повідомляє рух «ЧЕСНО», у 2014 році Сальдо голосував за так звані закони 16 січня, які стали реакцією тодішньої влади на протести громадян.