Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заперечив, що предметом одного з розслідувань Державного бюро розслідувань щодо експрезидента Петра Порошенка став Томос.

Про це повідомив очільник Мінкульту.

«Церква має залишатись поза політикою. Мені дивно чути заяви, як з боку колишнього президента Порошенка, так і представників ПЦУ, що Томос став предметом розслідування ДБР», — написав він.

За його словами, ця інформація не відповідає дійсності, а ДБР розслідує позов почесного патріарха ПЦУ Філарета до експрезидента.

«Автокефалія і Томос — це церковна справа. А позов почесного патріарха до колишнього президента — справа юридична і жодним чином не стосується статусу ПЦУ ані в державі, ані у світовому православ’ї», — уточнив він.

18 червня у Державному бюро розслідувань підтвердили, що проти експрезидента Петра Порошенка порушили нову кримінальну справу — через створення помісної Православної церкви України.

ПЦУ вважає відкриття провадження стосовно Порошенка через отримання Томосу українською автокефальною церквою переслідуванням і тиском на церкву та вірян.

Поділитись: