Державне бюро розслідувань відкрило кримінальне провадження щодо народного депутата з фракції «Слуга Народу» Гео Лероса, який раніше оприлюднив відео з нібито братом глави Офісу президента Андрія Єрмака.

На них видно, як, ймовірно, брат голови ОП проводить переговори про працевлаштування на певні посади в органах влади.

Про це hromabske повідомив речник ДБР Максим Білоусенко.

Він уточнив, що справу відкрили за чотирма статтями Кримінального кодексу. Йдеться про статтю ч. 2 ст. 190 (шахрайство), ч. 2 ст. 344 (втручання у діяльність державного діяча), ч. 2 ст. 328 (розголошення державної таємниці) та ч. 1 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем).

У разі обвинувачення депутату загрожує штраф або обмеження волі терміном до 8 років.

Нагадаємо, 29 березня народний депутат Гео Лерос опублікував відеозаписи, на яких, ймовірно, брат голови Офісу президента Андрія Єрмака проводить переговори про працевлаштування на певні посади в органах влади.

Серед запропонованих посад звучали Київська митниця, Міністерство інфраструктури та Укрзалізниця. Також спілкувалися про телеканал «Україна» та Національний комплекс «Експоцентр України».

У відповідь на це Андрій Єрмак повідомив, що подасть заяви до Служби безпеки та Державного бюро розслідувань.

Відтак, 30 березня Спеціалізована антикорупційна прокуратура відкрила кримінальне провадження у цій справі — за фактом можливої корупції під час призначення людей в державні органи влади.

Поділитись: