ДБР завершило розслідування щодо Тупицького у справі про підкуп свідка

Державне бюро розслідувань завершило досудове розслідування у справі щодо голови Конституційного Суду Олександра Тупицького. Його підозрюють у підкупі свідка.

Про це йдеться на сайті Офісу генерального прокурора.

За даними слідства, Тупицький вдався до підкупу в жовтні 2018 року — він це робив з корисливих мотивів та в інтересах колишнього Голови Вищого господарського суду України Віктора Татькова, якого зараз розшукують правоохоронці.

Слідчі вважають, що Тупицький підкупив свідка, щоб той відмовився від давання показань або надав неправдиві показання у провадженні, пов’язаному з незаконною приватизацією «Зуївського енергомеханічного заводу».

Також слідство з'ясувало, що впродовж 2018-2019 років у цьому ж провадженні Тупицький неодноразово надавав неправдиві показання слідчому Генеральної прокуратури.

Нагадаємо, про ймовірну участь Тупицького у приватизації «Зуївського енергомеханічного заводу» донецьким бізнесменом Владиславом Дрегером стало відомо у грудні 2021 року.

Тоді журналісти програми «Схеми» опублікували «плівки Тупицького» — їм вдалось отримати копію записів розмови між Тупицьким і Дрегером.

Після цього Тупицького викликали до Офісу генпрокурора. Він не прийшов, тому про підозру повідомили поштою. Того ж грудня 2020-го президент Володимир Зеленський видав указ про відсторонення Тупицького від посади голови Конституційного Суду на два місяці, який глава держави потім продовжив ще на місяць.

Звільнення Тупицького

Наприкінці березня Володимир Зеленський скасував указ президента-втікача Віктора Януковича від 2013 року про призначення Тупицького та Касмініна. У документі вказано, що зробили це «з метою гарантування дотримання Конституції України, прав і свобод людини й громадянина, забезпечення державної незалежності та національної безпеки».

За законом повноважень звільняти суддів КСУ президент не має, це можуть зробити лише самі судді цього суду. Сам Тупицький та Касмінін оскаржують указ Зеленського у Верховному Суді, а група народних депутатів від «Європейської Солідарності» та «Батьківщини» звернулася до КСУ з вимогою визнати такі дії президента незаконними.