Чиє ж нині Опитне, хто помилився і чиї склади горіли — з’ясовували журналісти Громадського.

Цього тижня від вибухів снарядів постраждали околиці окупованого Донецька. Бойовики самоназваної «ДНР» поширили інформацію про те, що в розташованому неподалік селищі Опитне сталася пожежа на складі боєприпасів.

Цю інформацію за кілька днів підтвердили й у штабі АТО, водночас назвавши Опитне підконтрольним бойовикам, а відтак заявили, що пожежа сталася саме на їхньому складі.

То чиє ж нині Опитне, хто помилився і чиї склади горіли — з’ясовували журналісти Громадського.

Що сталося: версії

5 листопада сепаратистські ЗМІ розповсюдили інформацію, що в Опитному, на території військової частини 42 батальйону 57 бригади збройних сил України, горять склади з боєприпасами.

6 листопада командир 42 батальйону в коментарі виданню «Остров» спростував заяви сепаратистів: 

«Склад у нас не горів, його ніхто на передку не тримає».

Своєю чергою, у штабі АТО два дні поспіль мовчали, ні спростовуючи, ні підтверджуючи інформацію. І лише 7 листопада на офіційній сторінці прес-центру штабу написали, що пожежа в районі Опитного сталася на складах бойовиків.

«Наслідками пожежі стали вибухи та розліт боєприпасів. Під цей «обстріл» потрапив Київський район і північна частина населеного пункту Донецьк. Відзначені численні пошкодження житлових будинків й інфраструктури міста», — ішлося в повідомленні. Проте наступного дня цю заяву зі сторінки штабу АТО видалили.

Про пошкодження житлових будинків у Київському районі Донецька повідомляли й у спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ. Заразом спостерігачі додали, що отримали інформацію про двох поранених.

Хто контролює Опитне?

Селище Опитне знаходиться поблизу Донецького аеропорту, де з травня 2014 року тривають активні бойові дії.

6 листопада 2014 року бійці Добровольчого українського корпусу й 93-ї окремої механізованої бригади повернули його під контроль України. Відтоді бойовики його більше не захоплювали. Унаслідок майже безперервних боїв Опитне зазнало значних руйнувань.

«Нині Опитне в «сірій зоні», за моєю інформацією українських військових там немає», — повідомив прес-секретар СЦКК Анатолій Будяшевський 7 листопада в коментарі Громадському.

Однак, за словами командира 42 батальйону 57 бригади, бригада наразі дислокується саме в Опитному.

Де горіли склади?

10 листопада журналісти Громадського спробували уточнити в прес-службі Спільного центру контролю та координації припинення вогню інформацію, де ж саме горіли склади боєприпасів і чи горіли взагалі.

Прес-секретар СЦКК Анатолій Будяшевський відповів: за уточненими даними пожежа на складах з боєприпасами справді була. Але склади, за його словами, — на території селища Спартак.

Цей населений пункт також знаходиться неподалік Донецького аеропорту, але наразі перебуває під контролем бойовиків.

Однак коли сталася пожежа й чому попередню інформацію про те, що склади горіли поблизу Опитного, видалили зі сторінки штабу АТО, у прес-службі відповісти не змогли.

Поділитись: