13 квітня 2014 року Україна розпочала широкомасштабну антитерористичну операцію на Донбасі. Рушійною силою у боротьбі із проросійськими бойовиками стали добровольчі батальйони. Саме вони першими кинулися боронити нашу землю. 

ЛЮДМИЛА ШЕПОТЬКО, бабуся загиблого бійця «ПС» Сергія «Сєвєра» Табали:

- Він казав, я пішов захищать вас, сім’ю нашу і країну.

У вересні 2015 року в соціальних мережах колишній боєць «Правого сектору» Ілля Богданов написав про свій новий проект – створення пам’ятника бійцям усіх добровольчих батальйонів.  Встановлювати його мають ось на цьому місці, в Київській області, селі Петрівському.

ІЛЛЯ БОГДАНОВ, ініціатор створення пам’ятника добровольчим батальйонам:

- Памятник добровольческим батальонам в Киево-Святошинском районе. Мы насобирали 450 килограмм бронзы, я насобирал, памятник взяли по фотографии погибшего бойца «Севера».

Сергій Табала, позивний «Сєвєр», 18-річний сумчанин -  наймолодший кіборг, який загинув у Донецькому аеропорту. Саме він мав стати прообразом усіх добровольців. От тільки дозвіл на використання постаті полеглого героя, Ілля Богданов у рідних «Сєвєра» чомусь не спитав.

СОЛОМІЯ СОЛОМКА, волонтерка:

- Він не повідомляв родину те, що він буде таке робити, вони по факту вже дізналися – до них приїхали з телебачення і спитали, вони сказали, так, ми не проти.

Бабуся Сергія Табали, Людмила Шепотько, не без обурення розповідає, що була відверто здивована такою новиною, коли дізналася про це від побратимів онука та журналістів.

ЛЮДМИЛА ШЕПОТЬКО, бабуся загиблого бійця «ПС» Сергія «Сєвєра» Табали:

- Мені це Гал сказав, що Людмила Анатоліївна, що займається Ілля Борисов оцім питанням, ой, Богданов, що будуть робить пам’ятник. Я цю конкретно людину не знаю, потім вже пізніше мені дали його телефон.

ЛАДОМИР «ГАЛ» КАЛЬНЕНКО, побратим загиблого Сергія «Сєвєра» Табали:

- Я теж не був в курсі, коли все це починалося і з чого це все починалося. Я вже потім почав більше контактувати з Іллею, зідзвонювався і фактично передавав інформацію бабусі «Сєвєра» і по можливості його матері.

Нас же Ілля Богданов запевнив, що тримає зв'язок із бабусею «Сєвєра» з моменту, як розпочав свій проект.

ІЛЛЯ БОГДАНОВ, ініціатор створення пам’ятника добровольчим батальйонам:

- С бабушкой «Севера» общались, она за, мы с ней постоянно на связи, в телефонном режиме.

Та питання до Іллі Богданова у волонтерів виникли не тільки після цієї ситуації.

Добру справу колишнього співробітника російської ФСБ, а нині українського патріота, про якого багато писали в ЗМІ, підтримали десятки людей. Вони приносили бронзу, мідь, камінь і навіть пересилали кошти. Та з жовтня місяця жодної інформації стосовно зведення пам’ятника не з’являлося. Як і звітів.

СОЛОМІЯ СОЛОМКА, волонтерка:

- Від нього звітності не було. Я взагалі вважаю: було б добре, якби він зробив роздруківку своєї картки з вересня місяця і по цей день і просто надав нам всім можливість передивитися, скільки людей або скільки грошей він назбирав на цей пам’ятник.

Нас Ілля Богданов запевнив, що грошей взагалі ніколи не збирав.

ІЛЛЯ БОГДАНОВ, ініціатор створення пам’ятника добровольчим батальйонам:

- На карточку вообще никто не собирал деньги. Сбора денег не было категорически.

У це можна було б повірити, якби Ілля сам, ще у вересні минулого року, не писав про те, що отримував гроші.

«Вчера пообещали бронзы из Полтавы и пришёл перевод из России на 200 долларов».

Потім стало відомо й про інші фінансові надходження.

ТАІСІЯ ЗАБЕЛЬСЬКА, волонтерка:

- Он устраивает свидание, свидание с ним платное, какая сумма – непонятно. Точно я не знаю данных и что собранные деньги пойдут на памятник.

Умови аукціону прості –  участь у ньому може взяти будь-яка дівчина. Треба надіслати гроші на картку, після чого щасливиця йде на побачення з Богдановим.

Ми знаходимо на сторінці Богданова у соцмережі нові дописи про зібрані матеріали і кошти.

«Сегодня нам передали 80 килограмм бронзы и 1000 долларов вручил Макс от спонсора фонда People’s project».

МАКСИМ РЯБОКОНЬ, волонтер фонду «People's Project»:

- Він побачив пост у Фейсбуці і попросив зв’язатися з цим Іллею і передати.

- Яку суму передали?

- Передавали тисячу доларів.

- Гроші на картку перераховували чи готівкою, не знаєте?

- Готівкою передавали із рук в руки.

Коли ж у волонтерів почали з’являтися питання, де пам’ятник і гроші, які переказували люди, Ілля Богданов не придумав нічого кращого, ніж додати їх у чорний список.

СОЛОМІЯ СОЛОМКА, волонтерка:

- Я звернулася у фейсбуці написала у приватному повідомленні Іллі Богданову: Ілля,де стоїть пам’ятник? Хочу поїхати. Він мені нічого не відповів. Я йому написала ще раз через тиждень, і він мене взагалі заблокував. Я не розумію, чого не можна відписуватись і звітувати по пам’ятнику.

Тільки тоді, коли «Слідство.Інфо» почало цікавитися пам’ятником, Богданов розблокував Соломію і відписався дівчині.

 Попри всі ці факти, Ілля Богданов продовжує наполягати, що ніколи не збирав гроші. А після інтерв’ю «Слідству.Інфо» на своїй сторінці в соціальній мережі написав, що наш сюжет замовний.

«В общем хз кто заказал громадскому информационную компанию против меня (догадываться и думать могу только на путинские спецслужбы)».

Та у цьому проекті фігурує не лише Ілля Богданов. Можливо, ми повірили б йому, що всі кошти пішли на пам’ятник добровольцям, якби ми не познайомилися з Олександром Тиговим. Олександр – голова Києво-Святошинської районної ради Київської області. Хороший знайомий Іллі Богданова. І як виявилося – головний благодійник цього проекту.

ОЛЕКСАНДР ТИГОВ, профінансував встановлення пам’ятника добровольчим батальйонам:

- Я сказал, что я готов профинансировать сами работы, то есть оплатить работы скульпторов и работы литейщиков, а Илья сказал - я буду собирать бронзу.

Чоловік запевняє, що усі фінансові питання вирішував саме він.

Бабуся загиблого кіборга Сергія Табали й досі не розуміє, як на пам’яті її онука можна заробляти гроші. І чому Ілля Богданов так поводиться.

ЛЮДМИЛА ШЕПОТЬКО, бабуся загиблого бійця «ПС» Сергія «Сєвєра» Табали:

- Єслі він обманує, так це ж нечесно, він не мої дєньгі розтрачує, людські гроші, там по копєйкє люди збирали, шоб шото зробить.

         

Нас запевнили, що протягом липня пам’ятник буде готовий. Встановлять його або ж у селі Петрівському, що на Київщині, як це і планувалося, або ж у Дніпрі.

Звичайно, волонтери та рідні і близькі Сергія Табали вдячні за пам’ятник і з нетерпінням чекають на його відкриття. Але у людей досі залишаються питання до Іллі Богданова - скільки коштів все ж отримав хлопець від небайдужих людей і головне – чи пішли вони за призначенням?

ОЛЕНА КОЗАЧЕНКО, Слідство.Інфо

 

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile