Компанія-виробник спортивного одягу Decathlon відмовилась від продажу хіджабу для бігу у Франції після того, як така ініціатива викликала суспільний резонанс в країні. У Decathlon заявили, що вирішила призупинити продаж продукту після «хвилі образ і погроз».

Раніше компанія Decathlon анонсувала продаж хіджабів для бігу по всій Франції та багатьох країнах світу, щоб «зробити спорт доступним для всіх жінок у світі». Спортивні хіджаби Decathlon до цього продавались лише у Марокко.

Таке рішення викликало обурення серед суспільства і навіть політиків Франції.

Зокрема, міністр охорони здоров'я Франції Аньєс Бюзен в інтерв'ю радіостанції RTL зазначила, що це не суперечить французьким законам, але не відповідає її «баченню жінки».

Офіційна представниця президентської партії «Вперед, Республіка» Орор Берже заявила, що Decathlon своїм рішенням «пориває з цінностями» республіки.

Французька компанія, у свою чергу, заявила, що отримала близько півтисячі дзвінків і електронних листів зі скаргами на плани продавати хіджаб для бігу, при цьому деяких співробітників магазинів Decathlon ображали, та навіть погрожували їм.

Врешті компанія вирішила призупинити продаж хіджабів для бігу у країні. «Ми приймаємо рішення ... не продавати цей продукт у Франції в даний час», — заявив в ефірі радіо RTL представник Decathlon Ксав'є Рівуар.

Зазначається, що звичайний хіджаб дозволений в громадських місцях у Франції з 2004 року, але заборонений в державних школах і окремих громадських будівлях.

Нагадаємо, в Ірані жінку, яка зняла хіджаб на вулиці, ув’язнили на два роки.

Поділитись: