Глави ОП та Міноборони поїхали до США на тлі затягування із погодженням допомоги Україні

Міністр оборони України Рустем Умєров, глава Офісу президента Андрій Єрмак та глава Верховної Ради Руслан Стефанчук прибули з офіційним візитом до США. Ця поїздка відбувається на тлі суперечок демократів та республіканців щодо погодження пакета витрат, який включає допомогу Україні.
Про поїздку до США повідомив глава Офісу президента.
Українська делегація провела зустріч з главами комітетів із закордонних справ, з питань розвідки та комітету з питань збройних сил Палати представників США.
Єрмак зазначив, що учасники зустрічі підготували стратегічно важливий документ, який визначає набір кроків з боку США для підтримки перемоги України.
Серед пріоритетів:
- передання Україні зброї «в належній кількості та в належний часовий проміжок»;
- посилення санкцій та експортного контролю над рф;
- посилення тиску на «Групу семи» та ЄС із метою передачі Україні заморожених суверенних активів рф.
Єрмак наголосив, що Україна розраховує на збереження підтримки від обох партій США.
Також посадовці зустрілися зі спікером Палати республіканцем Майком Джонсоном. Єрмак зазначив, що в розмові із Джонсоном запевнив, що Україна продовжить робити реформи та висловив надію, що «вкрай важливі для захисту нашої держави ініціативи буде ухвалено».
Українські посадовці наголосили на важливості якнайшвидшого розгляду в Конгресі бюджетного запиту про допомогу Україні обсягом понад 61 млрд доларів. Єрмак зазначив, що ця допомога «життєво необхідна» для продовження звільнення українських земель від загарбників.
З американськими політиками також обговорили нагальні оборонні потреби України, зокрема в посиленні ППО, збільшенні постачання далекобійних ракет, артилерійських снарядів, танків і бронетехніки, а також у передачі Україні літаків F-16.
Більше контексту
У Білому домі попередили, що виділена Україні допомога буде вичерпана до кінця року. Президент США Джо Байден ще у жовтні подав до Конгресу запит на виділення 106 млрд доларів, із яких понад 61 млрд передбачаються для України, здебільшого для закупівлі зброї у США. Решта коштів із пакета передбачається для Ізраїлю, допомоги Азійсько-Тихоокеанському регіону, гуманітарних заходів у Секторі Гази тощо.
Запит Байдена досі не схвалили через політичні суперечки та незгоду республіканців голосувати за це, доки до пакета не внесуть їхні ініціативи. До цього республіканці вже двічі відмовлялися внести військову допомогу Україні в тимчасові законопроєкти про витрати, щоб забезпечити фінансування американського уряду цієї осені.
- Поділитися: