18 січня проходить міжнародний день селфі в музеї.

Це час фотографуватися з улюбленими експонатами, імітувати пози й вирази облич на картинах і просто уважніше роздивлятися, що там і як. Щороку до ініціативи приєднується все більше українських музеїв. Наприклад, цього разу робити селфі кличуть Національний художній музей і Музей Ханенків, музеї Шевченка, Грушевського, Тичини і багато інших.

Ми дізналися, чому ця ініціатива цікава музеям і глядачам, за що її люблять і чого очікують.

Що кажуть музейники?

   Оля Носко, менеджерка з комунікацій Музею Ханенків

«Вперше ми приєдналися до Міжнародного дня селфі в 2015 році, тобто проводимо його вже втретє. По всьому світу акція проходить вчетверте. Ми влаштовуємо такий невеличкий конкурс для тих, хто зробить найкреативніше чи найдивніше селфі. Потім запрошуємо переможців з друзями на якусь нестандартну екскурсію.
Багато селфі роблять зі стелею, на якій Дон Кіхот. З Інфантою, звичайно. І просто на сходах — вони ж у нас як з Гоґвортсу. Курйозів також вистачає. Наприклад, минулого року був такий ажіотаж з боку преси, що в певний відрізок часу перед обідом журналістів стало більше, ніж відвідувачів».

 

  Надія Павліченко, наукова редакторка відділу зв'язків з громадськістю Національного художнього музею України

«Ще у квітні 2013 році у музеї скасували заборону (яка існувала ще з радянських часів) на фотографування в експозиції. На честь цієї події проводився фотоконкурс, у рамках якого відвідувачам пропонувалося обрати твір і якомога точніше передати настрій свого персонажа. Переможці отримали музейні сувеніри.
Цього року НХМУ вперше долучився до міжнародного дня музейного селфі. Для автора фото, що набере найбільшу кількість лайків, передбачений приз: два запрошення на відкриття виставки «Світ кабукі».

Одним із найулюбленіших художників наших відвідувачів, особливо романтичних дівчат, є Олександр Мурашко. Найбільше люблять його твори, на яких зображено прекрасних парижанок і киянок».

А що відвідувачі?

   Дарія Бессонова, копірайтерка, веде Instagram-екаунт Museums Of Ukraine

«Я тому і створила @museumsofukraine, що до певного часу не уявляла, що в наших музеях теж красиво. І це потрібно показувати. Зараз ера інстаграму, більшість людей — візуали. Як їм щось довести та затягнути кудись? Тільки на прикладі красивих світлин. Тут уже така логіка: «О, там виявляється прикольно! Потрібно сходити» .

Селфі в музеї — хороша ініціатива, проте тільки раз на рік. З одного боку, це показує, що музеї «в темі», а не вкрилися пилом разом з бабусями-наглядачками. З іншого — якщо подивитися фото за геолокацією з музеїв в інстаграмі, ви зрозумієте, що селфі в музеях — взагалі не проблема. Я, звичайно ж, приєднаюсь до ініціативи в цей день, проте особисто мені більше подобається розглядати твори мистецтва й інтер'єри, дізнатись історію картин, ідею, яку вклав у них автор».

А що в світі?

Поки ми чекаємо врожаю цьогорічних музейних селфі, можна ще глянути, що там в інших країнах.

Окремим жанром можна вважати фото, де самі експонати начебто роблять селфі.

І звісно, дуже багато селфачів у Мони Лізи.

І ще одне: днем музейного селфі може стати і будь-який інший день. Ну, ви, мабуть, і самі здогадались.

 

Поділитись: