УКРАЇНА

День пам’яті жертв депортації кримських татар (СПЕЦЕФІР)

18 травня, 2018 22:57
УКРАЇНА/День пам’яті жертв депортації кримських татар (СПЕЦЕФІР)
Зберегти
Вигляд
18 травня в Україні та світі згадують жертв депортації та геноциду кримських татар. Сьогодні також відзначають День боротьби за права кримськотатарського народу.

Чому Депортацію кримськотатарського народу довгий час не визнавали геноцидом на офіційному рівні та які наслідки ця трагічна сторінка історії мала для кримських татар — про це сьогодні у спеціальному ефірі Громадського, присвяченого 74-м роковинам Депортації, будемо говорити у студії з кримчанином, істориком, координатором ГО «Таврійська гуманітарна платформа» Андрієм Іванцем.

Також у програмі: 

  • Про заходи, які відбувалися на території окупованого Криму попри заборону підконтрольної Кремлю кримської влади говоримо із заступником голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріманом Джеляловим.
  • Пряме включення із Софійської площі в Києві, де відбудеться вечір-реквієм, присвячений Дню пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.
  • Історії свідків депортації, записані журналісткою Громадського Наталкою Гуменюк.

Насильницьке виселення кримських татар із півострова почалося 18 травня 1944 року. Радянська влада звинуватила весь корінний народ у державній зраді та співпраці з фашистським окупаційним режимом під час Другої світової війни.

Лише за перші два дні з Криму депортували 191 тисячу кримських татар. У результаті насильницького виселення загинуло близько 46% чисельності кримськотатарського населення, серед яких половина  — діти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Важкий танець депортації»: історія кримськотатарської танцівниці

Пов`язані новини