Актор Деніел Редкліф, відомий за роллю Гаррі Поттера у фільмах однойменної серії авторства Джоан Роулінг, вибачився за її слова про трансгендерів. Раніше письменниця розкритикувала визначення «люди, які менструюють», зазначивши, що це явище притаманне лише жінкам.

Звернення Редкліфа оприлюднене на сайті The Trevor Project — британського благодійного фонду, який займається попередженням самогубств серед представників ЛГБТ.

«Трансгендерні жінки є жінками. Будь-яке ствердження протилежного заперечує гідність та ідентичність трансгендерних людей і суперечить позиції медичних фахівців», — зазначив актор.

Він також заявив, що вибачається перед тими, кого могли боляче образити слова Роулінг про трансгендерів.

«Справді сподіваюсь, що ви не повністю втратили для себе цінність цих книг (про Гаррі Поттера — ред.). Якщо ці книги навчили вас, що любов є найсильнішою силою всесвіту, здатною подолати будь-що; що сила — в різноманітті, а закостенілі ідеї чистоти ведуть до утисків знедолених; якщо ви вважаєте, що якийсь із героїв цих книг — транссексуал, небінарний, має флюїдний ґендер чи є геєм, лесбійкою або бісексуалом; якщо ви знайшли в цих оповідях щось, що зачепило вас і колись допомогло в житті — це все лише між вами й прочитаною книгою, і воно — святе», — йдеться в заяві Редкліфа.

Раніше британська авторка серії книжок про Гаррі Поттера Джоан Роулінг прокоментувала матеріал інтернет-видання зі заголовком «Думка: після пандемії COVID-19 потрібно створити більш справедливий світ для людей, які менструюють».

«Люди, які менструюють. Я впевнена, що для таких людей вже є визначення. Хто-небудь, допоможіть мені. Жанки? Жунки?», — написала Роулінг. Зазначимо, що менструація також може бути у чоловіків-трансгендерів.

Через це користувачі в соцмережах почали писати, що Роулінг прикривається фемінізмом, а насправді просуває дискримінаційні твердження.

Поділитись: