Денісова оскаржує в ОАСК проєкт Мін'юсту про платні послуги в СІЗО
Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова оскаржує в Окружному адмінсуді Києва експериментальний проєкт Мін'юсту з надання платних послуг у слідчих ізоляторах.
Про це повідомили на сайті ОАСК.
Зокрема, омбудсмен просить суд визнати протиправним наказ Мін’юсту, яким запровадили експериментальний проєкт з надання платних послуг у слідчих ізоляторах.
Минулого року в міністерстві запропонували за окрему плату надавати ув'язненим камери з поліпшеними умовами: більшою площею, холодильником, телевізором і столовим приладдям.
Міністр юстиції Денис Малюська зазначав, що платні камери — це не «ВІП-камери», а отримані за такі послуги гроші мають піти на ремонт старих приміщень.
Однак правозахисники, зокрема Денісова, наполягають, що це є дискримінацією за майновим станом і суперечить чинному національному та міжнародному законодавству.
Наразі ОАСК зареєстрував позов Людмили Денісової та розв'язує питання відкриття провадження в адміністративній справі.
Більше про платні камери
Перші платні камери з'явилися 8 травня у СІЗО Києва. Вартість розміщення у такій камері в Києві залежить від терміну, за який платять: за добу — 2 000 грн, за тиждень — 8 000 грн, за місяць — 12 000 грн. Згодом вони з'явилися і в інших містах, зокрема Вінниці та Житомирі, Запоріжжі та Дніпрі, Миколаєві та Одесі.
А в липні Міністерство юстиції запустило нову послугу: подарункові сертифікати на користування послугами платних камер у СІЗО. Якщо людину, у якої буде такий сертифікат, візьмуть під варту, вона зможе потрапити у камеру з поліпшеними умовами утримання.
У Мін'юсті кажуть, що за допомогою платних камер хочуть прибрати корупцію, коли за кращу камеру платили неофіційно. Тепер гроші офіційно надходять до бюджетного спецфонду.
- Поділитися: