Офіс уповноваженої Верховної Ради з прав людини разом із представниками громадської організації «Український центр запобігання катувань» виявили значні порушення в Київському слідчому ізоляторі.

Про це повідомляє пресслужба Офісу омбудсменки.

СІЗО проінспектували, а ув’язнених, які перебувають у ньому, допитали.

«Зокрема встановлено, що внаслідок постійного порушення в установі вимог щодо роздільного тримання, серед в’язнів наявні конфлікти, що можуть призвести до тяжких наслідків, наприклад, масових заворушень», — йдеться в повідомлені.

Так, більшість камер не мають належного штучного освітлення, вентиляції, бачків для питної води, їхні вікна надмірно заґратовані, а стіни вкриті грибком.

В деяких камерах немає скла у вікнах і не працює опалення. Через це ув'язненні закривають вікна ковдрами та сплять у верхньому одязі. В Офісі омбудсменки зазначили, що працівники СІЗО вже усунули ці порушення.

Окрім цього не всі ув'язненні мають ліжко, через що вони сплять по черзі, або на підлозі. Працівники установи також не видають ковдри та подушки, яких є вдосталь на складі.

«Також під час моніторингового візиту було встановлено порушення права ув’язнених на охорону здоров’я та медичну допомогу. Засуджені та ув’язнені, які прибувають до слідчого ізолятора, не проходять санітарну обробку, через що медичні працівники не контролюють стан їхнього здоров’я під час утримання в установі», — йдеться в повідомленні. 

В Офісі омбудсменки зазначили, що про виявлені порушення повідомлять Міністерство юстиції України, Офіс генпрокурора та інші органи влади.

Нагадаємо, моніторингова група уповноваженого Верховної Ради з прав людини виявила в засуджених в Олексіївській колонії №25 тілесні ушкодження, а в одного із них сліди від катувань.

Поділитись: