Уповноважена Верховної ради з прав людини Людмила Денісова вимагає поновлення прав мешканців тимчасово окупованого Криму на свободу віросповідання. Цьому передувало рішення російського суду, котрий дозволив знести єдиний храм Православної церкви в Євпаторії.

Про це Денісова написала у Facebook.

Вона зазначила, що в окупованому Криму порушують права на свободу совісті та віросповідання.

«Звертаюся до міжнародних організацій, зокрема моніторингової місії ООН в Україні та ОБСЄ негайно вжити заходів щодо поновлення прав мешканців тимчасово окупованого Криму на свободу совісті та віросповідання», — написала омбудсвуменка.

Вона зазначила, що впродовж листопада російські суди ухвалили два дискримінаційні рішення. 

Йдеться про рішення Євпаторійського міського суду, котрим зобов’язали Управління Кримської єпархії ПЦУ протягом місяця знести храм у Євпаторії. Після Арбітражний суд Центрального округу Калуги (Російська Федерація) відхилив касаційну скаргу представників Кримської єпархії Православної церкви України, якою оскаржувалося попереднє рішення.

У зв'язку з чим очікується знищення єдиного храму Православної Церкви України у Сімферополі та центру Кримської єпархії ПЦУ, доступ до якого раніше вже був унеможливлений через дії окупаційної влади.

Раніше Комітет ООН з прав людини, отримавши скаргу від православних українських вірян міста Сімферополя, двічі зобов‘язував Росію не виселяти Кримську єпархію з кафедрального собору. Однак влада РФ зобов'язання ігнорує.

Архієпископ Климент повідомив, що після рішення суду про передачу в користування російського «Міністерства майнових відносин Криму» майно собору ПЦУ в Сімферополі розграбували і знищили. Російська влада публічно не коментувала цю ситуацію.

20 листопада Православна церква України заявила про агресивне ставлення окупаційної російської влади у Криму до вірян. Причиною стало рішення російського суду, котрим дозволили знести єдиний храм ПЦУ в Євпаторії.

Поділитись: