УКРАЇНА

Депортований до Узбекистану кримський татарин просить Україну допомогти йому повернутися

30 серпня, 2018 17:22
УКРАЇНА/Депортований до Узбекистану кримський татарин просить Україну допомогти йому повернутися
Зберегти
Вигляд
lead
Депортований з Росії до Узбекистану у травні 2018 кримський татарин Недім Халілов просить українську владу допомогти йому повернутися в Україну.

Депортований з Росії до Узбекистану у травні 2018 кримський татарин Недім Халілов просить українську владу допомогти йому повернутися в Україну.

Про це повідомляє «Кримська правозахисна група».

Прохання про допомогу Халілов передав послу України в Укбекистані 18 серпня.

Халілова з листопада 2016 року утримували в спецзакладах (ймовірно, йдеться про колонію або в'язницю) Красонодарської області та Ставрополя.

Пізніше, 15 червня 2018 року чоловіка примусово відправили в місце депортації його батьків — до Узбекистану. Чоловіку видали сертифікат на «право повернення на батьківщину» і відправили літаком з Краснодара до Ташкенту.

Сам же чоловік переїхав до Криму в 2002 році й вирішив не повертатися в Укзбекистан.

«Враховуючи, що мій переїзд у Крим (Україна) відбувся 2002 року, тобто на момент дії угоди країн СНД «З питань відновлення прав депортованих осіб, національних меншин і народів», також враховуючи втручання фактів непереборної сили (приєднання Криму до Росії, без згоди України, кримських татар, і людей доброї волі), моє примусове переміщення російською владою в місця депортації своїх батьків (15.05.2018 р.), прошу вирішити питання мого повернення в Україну (на територію України)», — йдеться у зверненні.

Чоловік пояснює, що не може самостійно виїхати з Узбекистану, бо не має відповідних документів, а від паспорта громадянина Укзбекистану відмовляється. У Халілова є лише паспорт громадянина СРСР, у якому вказано, він народився в Узбекистані.

Суд в Узбекистані також відмовив Халілову в отриманні статусу особи без громадянства.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Важкий танець депортації»: історія кримськотатарської танцівниці

 

Пов`язані новини