Народний депутат Олександр Герега із дружиною Галиною ведуть бізнес в анексованому Росією Криму та мають фірму в Московській області.

Народний депутат Олександр Герега із дружиною Галиною ведуть бізнес в анексованому Росією Криму та мають фірму в Московській області.

Про це повідомили журналісти програми розслідувань «Схеми».

Згідно з реєстром юридичних осіб РФ, у травні 2014 року українські компанії «Епіцентр К», «Нова лінія» та «Торговий дім «Трейдіком «Інко», власниками яких є Галина та Олександр Гереги, заснували у місті Пушкіно Московської області компанію ООО «Руслайн Ко».

Відповідно до звітів чиновників окупаційної кримської влади Севастополя, фірма Герег «Руслайн Ко» є одним із найбільших платників податку до бюджету міста.

У розслідуванні зазначається, що керівництво «Руслайн Ко» активно бере участь у діяльності гіпермаркетів «Новацентр К» — останні є російською юрособою, які почали працювати в Криму на місці гіпермаркетів «Епіцентр К».

Крім того, російська фірма Герег «Руслайн Ко» ділить один офіс із ООО «Русстрой К», яке на 99% володіє компанією «Новацентр К».

Олександр Герега у коментарі «Схемам» спочатку заявив, що йому невідомо про бізнес-діяльність «Епіцентру К» чи афільованих до нього структур у Росії чи Криму, а потім додав: «Хто його знає. Може, ми і маємо стосунок до цих компаній, і підпільно працюємо на ворожій території, щоби рано чи пізно розпалити пожежу, яка буде крокувати цими територіями, і ці території також стануть такими ж незалежними, як наша країна».

«На території Росії і Криму українським компаніям просто неможливо працювати», – заявив Герега.

Герега був членом фракції Партії регіонів. У лютому 2014-го  за день до втечі Віктора Януковича вийшов зі складу фракції.

Раніше журналісти молдовського видання у розслідуванні заявили, що Roshen та інші бренди ведуть торгівлю із самопроголошеним Придністров'ям.

Поділитись: