Президент Володимир Зеленський наразі не вносив подання про призначення на посаду генерального прокурора України народного депутата від «Слуги народу» Сергія Іонушаса.

Про це сам Іонушас розповів в кулуарах Верховної Ради, передає журналістка hromadske.

На ствердження журналістки, що за словами голови фракції «Слуга Народу» Давида Арахамії, фракція одностайно підтримала кандидатуру Іонушаса, він відповів:

«Відповідно до Конституції, подання (про призначення генпрокурора — ред.) вносить президент України. Це його рішення. А Верховна Рада чи фракція або підтримують це рішення, або ні. Якщо ми кажемо про рішення, то ця ініціатива може бути і повинна бути виключно з боку Володимира Олександровича (Зеленського — ред.).

Депутат також зазначив, що його кандидатуру на засіданні фракції висунув один з його колег. Хто саме, не уточнив.

5 березня Верховна Рада висловила недовіру і звільнила з посади генерального прокурора України Руслана Рябошапку.

Перед звільненням сам Рябошапка наголосив, що реформа прокуратури, яку розпочали за його керівництва, вже увійшла в історію через масове очищення та оновлення.

«Постанова побудована на відвертій брехні та маніпуляції. Мене не цікавить думка Бужанського (ініціатора постанови про висловлення недовіри генпрокурору — ред.) про реформу прокуратури. Для мене найкращою оцінкою є лист батька Катерини Гандзюк, який висловив сподівання, що її вбивць буде покарано. На незалежного прокурора не можна тиснути — його можна тільки звільнити. Я йду — але лише для того, щоб повернутись», — підсумував Рябошапка і одразу покинув залу засідання.

Перед голосуванням в кулуарах Ради депутат від фракції «Слуга Народу» Олександр Дубінский не уточнив, чи є серед потенційних кандидатів на пост генерального прокурора хтось ще, крім Сергія Іонушаса, про якого ЗМІ повідомляли раніше.

Поділитись: