ENRU

Депутат Поляков просить долучити факти невинуватості у справі проти нього

Депутат фракції «Народний фронт» Максим Поляков попросив Генпрокуратуру долучити до кримінальної справи проти нього стенограму, в якій він відмовляється від хабара.

Відповідну заяву він зробив під час засідання регламентного комітету Верховної Ради, передає кореспондент Громадського.

Перед цим представниками прокуратури були продемонстровані відео і аудіо матеріали, на яких нібито депутат і його помічники домовляються про отримання коштів за лобіювання законопроекту про видобуток бурштину.

«Я чітко кажу, що мені не потрібні кошти. Це є в стенограмі. Чому цього немає на відео? Де Артем Ситник? Пане Луценко, прошу взяти ці матеріали до справи», — заявив Поляков.

Як відомо, депутати Максим Поляков і Борислав Розенблат підозрюються прокуратурою у отриманні коштів і лобіюванні інтересів іноземної компанії «Фуджейра», яка займається видобутком бурштину.

ГПУ підозрює, що депутати вносили законодавчі правки щодо зменшення ренти за видобуток бурштину з 25% до 5%.

Слідчі зазначають, що у переговорах і передачі грошей Поляков і Розенблат задіяли своїх помічників, охоронців, і секретаріат міжфракційного об’єднання «Депутатський контроль», яке декларує боротьбу з корупцією.

За даними правоохоронців, депутати домовилися про вимагання $15 тисяч від представника компанії «Фуджейра» — тобто по $7500 кожному.

Ці гроші вони мали отримати за підписання як ініціатори проектів законів про внесення змін до Податкового та Митного кодексів.

Раніше повідомлялось, що ГПУ просить у Ради дозвіл на затримання та арешт депутата Полякова.

Нагадаємо, НАБУ спільно з ФБР викрили злочинну бурштинову схему за участі депутатів Ради. Загальна сума хабарів за декількома епізодами склала $300 тисяч.В рамках розслідування затримано 6 осіб. Усі факти передачі хабарів, за словами Ситника, зафіксовані.

Зокрема, депутат від «Блоку Петра Порошенка» Борислав Розенблат  і депутат від «Народного фронту» Максим Поляков підозрюються в отриманні хабара за зміни в законопроектах про видобуток бурштину. 

У середу 20 червня стало відомо, що ГПУ погодила подання на зняття депутатської недоторканності з депутатів Полякова і Розенблата.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Помпи, гроші, два депутата: що відомо про справу Розенблата

Підписуйтесь на наш канал в Telegram