Народний депутат України Микита Потураєв в кулуарах Верховної Ради, Київ, 18 вересня 2019 року
Фото:

УНІАН

Народний депутат від «Слуги Народу» Микита Потураєв повідомив, що сам звернувся до Національного агентства з питань запобігання корупції щодо змін у його майновому стані. Після цього НАЗК склало адмінпротокол, як і передбачено законодавством.

Про це він розповів нам у коментарі.

Потураєв пояснив, що у березні 2020-го він з Америки придбав «стару, недорогу, биту» автівку. Однак думав, що продовження терміну подання декларації розповсюджуються і на повідомлення про зміни у майновому стані.

«Хоча ця машина зовсім не нова і не дорога, але, згідно з законом, я маю про неї повідомити. Тому я про неї повідомив тільки тоді, коли я вже подавав декларацію на 2019 рік, і вже у НАЗК пояснював, чому допустився такої помилки», — зазначив він.

17 березня набрав чинності закон, згідно з яким у 2020 році продовжено до 1 червня термін подання щорічних декларацій. За старим законом подача декларацій — до 1 квітня.

Депутат наголосив, що особисто повідомив Нацагентство про те, що порушив законодавство. Каже, що НАЗК було зобов’язане виписати йому адмінпротокол, оскільки «така процедура».

Він додав, що далі ця справа піде до Печерського районного суду Києва, який вирішуватиме, чи накладати на депутата штраф. Потураєв переконаний, що покарання буде мінімальним або й не буде взагалі, оскільки він сам повідомив про порушення і «не хотів вводити нікого в оману».

Окремо він зазначив, що повідомив НАЗК про технічну проблему: каже, додаток про зміни у майновому стані не працював із браузером від Apple Safari. Зараз проблему вже виправили.

Раніше НАЗК склало адмінпротокол щодо народного депутата від «Слуги Народу» Микити Потураєва. У повідомленні зазначено, що адмінпротокол пов’язаний з несвоєчасним поданням повідомлення про суттєві зміни у майновому стані.

За неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб'єкта декларування, згідно з ч. 2 ст. 172-6 Кодексу про адмінправопорушення, передбачений штраф у розмірі від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1700 до 3400 грн).

Поділитись: