Голова комітету Ради із зовнішньої політики, депутат від фракції «Слуга народу» Богдан Яременко назвав Мінські угоди «ганебними», але визнав, що зараз Україна не може повністю відмовитися від них.

Про це Яременко заявив у інтерв’ю «ТСН».

За його словами, мир ці домовленості так і не принесли.

«Як на мене, це домовленості, які є частковою капітуляцією нашої держави. Це ганебні домовленості, які не принесли миру. Але відмовитися від них ми не можемо», — сказав депутат.

Яременко також зазначив, що Росія наполягає на виконанні Мінських угоди, але й наполягає на виконанні низки умов, не прописаних там.

«Відвести війська у трьох місцях, погодити «формулу Штайнмаєра» — це вже перегляд домовленостей. Я думаю, що ми підемо шляхом трансформації — на яких етапах докорінно змінити трактування і розуміння способу виконання Мінських угод», — сказав він.

Черговим підтвердженням вказаних вимог Росії стала телефонна розмова президента РФ Володимира Путіна з президентом Франції Еммануелем Макроном 8 вересня, під час якої Путін вкотре заявив, що для проведення зустрічі лідерів «нормандської четвірки» необхідно виконати домовленості з попередньої зустрічі — відвести війська у трьох місцях і погодити «формулу Штайнмаєра».

План Штайнмайєра — формула, згідно з якою, окупована частина Донбасу має отримати тимчасовий особливий статус під час виборів на цих територіях, які проводитимуться згідно з Мінськими угодами за українським законодавством.

Після доповіді ОБСЄ, якщо вибори визнають демократичними і такими, що відповідають стандартам організації, Верховна Рада має закріпити цей особливий статус на постійній основі. Також цей план передбачає поступове зняття санкцій з Росії в разі прогресу у виконанні Мінських угод.

Раніше стало відомо, що Ангела Меркель та президент Франції Еммануель Макрон планують організувати саміт у «нормандському форматі». Макрон заявив, що зустріч відбудеться у вересні.

Водночас народний депутат України і кум Путіна Віктор Медведчук заявив, що на сьогодні зустріч лідерів «четвірки» неможлива, бо Кремль вимагає виконати низку умов.

Поділитись: