Президент Франції Еммануель Макрон та президент РФ Володимир Путін дали «позитивну оцінку» обміну ув’язненими між Росією та Україною.

Про це Путін і Макрон поговорили телефоном 8 вересня, передає прес-служба Кремля.

Президенти вважають цю подію «важливою гуманітарною акцією», також вони сподіваються, що цей обмін «сприятиме нормалізації російсько-українських відносин».

Крім того, Макрон і Путін обговорили можливість проведення зустрічі лідерів «нормандської четвірки». Президент РФ вкотре заявив, що для цього Україна має виконати домовленості, досягнуті під час попередньої зустрічі в 2016 році.

Зазначимо, раніше народний депутат України і кум Путіна Віктор Медведчук заявив, що поки зустріч лідерів «четвірки» неможлива, бо Кремль вимагає виконати низку умов.

7 вересня відбувся великий обмін полонених. З російського полону повернулися 35 українців. Серед них — 24 моряки, яких РФ захопила в Керченській протоці, режисер Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух та інші, чиї прізвища кілька років поспіль звучали майже на всіх міжнародних зустрічах як прізвища політв'язнів.

Однак, незважаючи на масштабний обмін, у Росії та на окупованих нею територіях залишаються за ґратами ще понад 110 українців. Зокрема — кримський активіст Олексій Чірній, засуджений у справі так званих «українських диверсантів» Андрій Захтей, обвинувачений у шпигунстві Валентин Виговський. Також російська влада не припиняє переслідування кримських татар.

Поділитись: