Народний депутат Антон Яценко відхрестився від електронних майданчиків, що заробляють на посередницьких послугах для оцінщиків майна, які пов’язують з ним.

Про це він заявив в ефірі програми «Нині вже» на hromadske.

Ці майданчики виступають посередниками між оцінщиками нерухомості та Фондом держмайна, отримуючи гроші за внесення даних у базу ФДМ. Чотири майданчики пов’язують з депутатом Яценком, й нібито люди від нього могли пропонувати членам комітету Ради з питань фінансів, податкової та митної політики 30 тисяч доларів за не підтримку законопроекту, який ліквідує їх.

«Я не маю бізнесу, в мене немає жодних майданчиків, я народний депутат, мажоритарник, і вважаю, що все це — брудна провокація, направлена на те, аби дискредитувати мене, й плюс ще якісь внутрішні суперечки у правлячій коаліції, але цього я не знаю», — сказав Яценко у відповідь на цю інформацію.

Заяви, що він міг нібито пропонувати гроші депутатам, Яценко назвав «собачою маячнею». Депутат допускає, що ця дискредитація пов’язана з тим, що він набрав багато голосів на виборах, а у серпні створив власну партію.

Також він готовий проголосувати за ліквідацію цих майданчиків, хоча поки профільний комітет Ради не вніс жодного законопроекту на розгляд у сесійну залу.

«Особисто я ніколи не приховував і завжди виступав, аби усі сервіси державні фінансувалися державою в незалежності від сфери діяльності. Це повинно бути безплатним для громадян, для підприємців. Подивимось, що внесе комітет», — сказав Яценко.

На уточнювальне запитання, чи готовий він підтримати у Раді законопроекти, що ліквідують майданчики, нібито пов’язані з ним, депутат відповів: «Звичайно ж». 

18 жовтня на засіданні комітету депутати не підтримали законопроєкт № 2047 «Про ліквідацію корупційних схем під час оцінки обʼєктів нерухомості». Документ зареєстрували в парламенті 4 вересня, його авторами стали 31 депутат від фракцій «Голос» і «Слуга народу». Пізніше депутат від «Слуги народу» Олександр Дубінський написав у Facebook, що Офіс президента хоче, щоб всі депутати партії у податковому комітеті Ради пройшли детектор брехні через нібито отримання хабаря.

23 жовтня Спеціалізована антикорупційна прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом можливого отримання хабаря у розмірі 30 тисяч доларів 11 народними депутатами з парламентського податкового комітету.

Президент Володимир Зеленський заявив, що всі члени Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики повинні пройти перевірку на детекторі брехні.

Поділитись: